Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire rizikós csúsztatott/k...

Mennyire rizikós csúsztatott/kopott kuplungal elmenni hosszabb útra?

Figyelt kérdés
Adott egy 2004-es seat toledo 1.6, a kuplung már cserés rajta, viszont még használható. A szerelőm jövő héten tudja kicserélni, viszont addig meg kéne tennem egy oda-vissza kb 900km-es távot. Lehet ebben bármi veszély, vagy esetleg kárt okozhat a többi alkatrészben?

szept. 17. 15:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hibás autóval ne utazz sehova!
szept. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem is használnám így egyáltalán, bármikor megadhatja magát teljesen, lehet hogy kibírna még 1-2 ezer km-t is vagy 5 ezret akár, de lehet 100 métert sem fog kibírni. Annyira kiszámíthatatlan egy ilyen hiba hogy bármikor megadhatja magát és annyi. Nekem is volt egy igen rossz állapotban lévő kuplungom épp indultam a szerelő haverhoz hogy kicserélje és pont az utcájába fordultam be de akkor már csak üresbe tudtam kivenni és sehova máshova. Mivel még volt hátra 400 méter így haver kijött elém és eltoltuk a házáig az autót, majd onnan be szintén az udvarra, és mondta hogy piszok nagy szerencsém hogy nem messzebb robbantam le mert akkor meg kellett volna várni a csúcsforgalom utáni nyugodt időszakot ami este 8 óra a legkorábbi idősáv és akkor tudott volna normálisan oda vontatni.
szept. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 krwkco ***** válasza:
100%

900 km-t autópályán szokás megtenni, 100 feletti sebességgel. Ami azt jelenti, hogy a légellenállás miatt nagy teljesítményre van szükség. Magas fokozatban kell haladni és ez nagy nyomatékot jelent a kuplungon.

Ha emiatt megcsúszik a kuplungtárcsa , akkor nagyon hamar végleg elfogy a kopóréteg és a motor nem tudja majd hajtani az autót.

Azt mondanám, hogy ha már előfordult, hogy a fordulatszám felment, de az autó nem gyorsult, akkor kockázatos ilyen útra menni.

szept. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Már a kérdést se tudtad jól kiírni.

Nem csúsztatott kuplunggal, hanem csuszós.

Mennyire csúszik?

szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon, főleg ha kezdő a sofőr.

Egy emelkedőn simán porráégetheti a maradék kopóréteget és akkor vontatás vagy trailer. Ami nem olyan jó móka, főleg egy autópályán nem.

szept. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el, beesik a pedál akkor baxhatod. Megállsz, lefullasztod, majd elvontatnak jó sok pénzért.
szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
4/6: nem vészes, igazából elcsúszni nem csúszik el, kicsit magasan fog a szerelőm szerint. gyorsítani gyorsít, sebességet beveszi, igazából magasan fog, ennyi.
szept. 17. 22:13
 8/12 A kérdező kommentje:
Őszintén gyakorlatban nem tudom milyen a *csúszós kuplung, múlthéten mentem vele 700km-t hiba nélkül
szept. 17. 22:16
 9/12 krwkco ***** válasza:
100%

"nem tudom milyen a *csúszós kuplung,"

Felengedett kuplungnál sebességben erőteljesen gyorsítasz. A fordulatszám nő, de a sebesség nem nő arányosan. Akkor csúszik a kuplung.

Ha ilyet egyszer sem tapasztaltál, akkor nincs akadálya a 900 km-nek.

De ha kipróbálod és az előzőeket történnek, akkor van esély, hogy a hosszú és megterhelő úton mozgásképtelenné válik az autó.

szept. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hát azt már egy ideje érzem, hogy nem gyorsul túl jól, de ezt elkönyveltem annak, hogy 20 éves, gyárilag 1.6 105 lovas motor nem egy erőgép, és biztos valamennyire kopott is
szept. 18. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!