Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóüveg fóliázás szabályai...

Az autóüveg fóliázás szabályai változtak az utóbbi pár évben?

Figyelt kérdés

Üdvözletem.

Azért merült fel a kérdés, mert műszakis lesz az autóm, aminek a két első üvege is le van fóliázva. Elvittem egy előzetes átvizsgálásra és a vizsgabiztos mondta, hogy a B oszloptól előre nem lehet fóliázva az autó. 12-éve lett fóliáztatva az akkori legális szabályok szerint (első két üveg 70%-os, a B oszloptól hátrafelé pedig 30%-os fényáteresztő fóliával). Kaptam hozzá műbizonylatot és a korábbi műszaki vizsgákon semmi probléma nem volt. Kerestem neten a változásról információt, de nem találtam semmit.



#fóliázás #autóüveg fóliázás #gépkocsi fóliázás
szept. 15. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Hmmm..., érdekes. Mert én 2 éve csináltattam. Hátra sötét, é körbe mindenre ütésálló került. Akkor, nekem, azt mondták, hogy B-től előre semmi sötétítős nem mehet.


A közlekedési hatóságnak írj e-mailt! Vagy menj be, ha sürgős! És ÍRÁSBAN kérj választ!!!!

szept. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vegyél hozzá egy pár fóliátlan első üveget, cseréld ki, vizsga után egy héttel meg vissza. :)
szept. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
20 évvel ezelőtt az volt a szabály, hogy B oszlop előtti oldalablakok fényáteresztő képessége üveg+fólia együtt legalább 80% kell legyen. A gond az volt, hogy a színezetlen üvegnek is van egy kis sötétítése és a legátlátszóbb fólia volt akkoriban 80%-os fényáteresztésű, a kettő együtt pedig átlépte a határértéket.
szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!