Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyaroszágon van értelme...

Magyaroszágon van értelme téli és nyári gumit venni vagy elég a négyévszakos?

Figyelt kérdés
Budapesten és az Alföldön autózom leginkább. Nem most cserélném, mert még bőven-bőven a nyári a megfelelő, de a télit vennem kéne és majd tavasszal nyárit is, ezért kérdem.
szept. 9. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Simán elég a 4évszakos.
szept. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Mi is át fogunk állni 4évszakosra majd, egyik autón biztos.
szept. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Sztem a nyári gumi is elég, ha nem jársz hegyes részen.
szept. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mad Max2 ***** válasza:
23%

Én egész évben nyárival járok


Igaz télen nem megyek sielni a nagy hegyekbe:)

szept. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%
Egy jobb minőségű 4 évszakos teljesen jó
szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Magyarországon tökéletes a négyévszakos.
szept. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Hát én 2013. március 14-én pont keresztül autóztam az országon. Nem beántam meg, hogy az akkori egyik tesztgyőztes friss téli gumik voltak az autómon. Lehet, hoyg manapság ritkán van rá szükség, de akkor viszont nagyon!

Jó, azt aláírom, hogy ha jellemzően csak városban futosgálsz és ha olyan az idő megteheted, hogy veszel egy buszjegyet, vagy hívsz egy taxit, akkor valóban nem létszükséglet. Azaz erősen felhasználás függvénye a dolog. Én rendszeresen autózom át az országot. Ha vasárnap éjjel hóvihar, vagy ónos eső van, nem tehetem meg, hogy inkább otthon maradok.

szept. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Jó kérdés. A négyévszakos nyáron nem olyan jó, mint a nyári, télen meg nem olyan jó, mint a téli, egyértelmű. Mindenki döntse el a saját pénztárcája meg autóhasználata függvényében. Nekem nem kérdés, ugyanis járok külföldre, és az osztrák meg a svájci nem enged be téligumi nélkül az országba, akkor sem, ha tényleg csak autópályán megyek és nem a hegyekbe.
szept. 10. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó két véleményét osztom. Attól függ, mire és mennyit használod az autót. Nekem mindig kell minden időben, nincs busz, sokat vezetek. Nekem kell téli és nyári gumi. Ha hébe - hóba, faluból városba kellene csak pár km-re és busz is van, akkor jó a 4évszakos.
szept. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A te kérdésedhez is leírom:

A teszteket új gumikkal csinálják általában. És a gumik nagyon eltérő mértékben öregszenek. A legtöbb téli még 10 éves korában se nagyon rossz, csak már gyengül, viszont mások meg 5 év után már totál kikeményednek hidegben. Ezért előfordulhat, hogy egy 10 éves noname téli jobb, mint egy 8 éves márkás. (Saját autóim gumijaival láttam rá példát.) És hogy melyik hogy öregszik, azt csak utólag fogod meglátni.

Az emberek (én is) általában sajnálnak kihajítani egy régi téli gumit 6-7 mm-es mintával, és tovább használják, mint szabad lenne.

Szóval, ha télen keveset mész, és nem száguldozol, rendes követési távolságot tartasz, meg óvatos sofőrnek tartod magad, akkor vegyél 4 évszakost. Lehet, hogy újonnan gyengébb lesz, mint egy új téli, de a nyári használattól elkopik, újat veszel, és akkor már egy másik vadiúj 4 évszakos fog szemben állni egy idősebb télivel. És akkor már nagy valószínűséggel a 4 évszakos lesz a biztonságosabb.

Ha sokat mész, gyorsan és kapkodva, akkor viszont nem pénzügyi megfontolásnak kell dönteni, hanem vegyél télit-nyárit, aztán akár elkopott, akár nem, dobd ki, ha már régi.

szept. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!