Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoros forgalmi vezetésnél...

Motoros forgalmi vezetésnél mi a parkolás feladat?

Figyelt kérdés

Első jogosítványom, A1, és a parkolást nem nagyon értem. Autóval oké hogy bemegyünk egy parkolóba, és parkoljak le 2 vonal közé, vagy 2 autó közé párhuzamosan. De egy motornál ez hogy néz ki, az érdekelne. Ott is parkolóba fognak akkor ezek szerint vinni. Vagy ha nem, akkor csak megállok az úton ahol nem tiltja tábla és felfestés (akár főúton városon belül)


Mik a feltételei a motoros parkolásnak, az érdekelne engem.



szept. 3. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Két manőver van. Az egyik az egyívű megfordulás lábletétel nélkül, megfelelő indexeléssel (először lehúzódáskor, lassításkor jobbra, majd balra jelzés, és nagyon-nagyon figyelni, nem jön-e senki semerről).


Másik a "célmegállás". És pontosan, ahogy írod. És nem is szívatásból, hanem figyelmetlenségből kéri az oktató néha olyankor, amikor megállni vagy várakozni tilos tábla van. Szimplán annyit csinálsz, hogy jobbra indexelsz, megállsz, és MINDKÉT lábadat leteszed. Elinduláskor meg balra index. Ezt mi soha nem is gyakoroltuk órán, vizsga napján mondták, hogy ilyen is lesz. Figyeld, hogy szabályos-e (ha van záróvonal, akkor a záróvonalig kell három métert hagyni, és az aszfalton/betonon kell állnod, zöldterületre nem mehetsz). De ezzel pont nem szoktak szívatni, ez kb. annyit tesztel, hogy amikor teljesen megállsz, akkor ugye csak a megállás pillanatában teszed le a lábad, nem borulsz-e el, ha álló helyzetben üresbe teszed stb.

szept. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
(Mondjuk ez azért vicces, mert én azóta sem ültem még soha úgy motoron, hogy mindkét lábam a földön lett volna.)
szept. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kimerítő választ :) Akkor hogy tisztázzuk, a megállás feltételei ami érdekelne.


- Szóval ha van záróvonal, akkor ahhoz hogy ne kelljen átlépnie másnak, kell tartanom legalább 3 métert, és csak olyan helyen állhatok meg ahol ez megvan?

- Nyílván tábla ne tiltsa (x alakú, sima egyszer keresztbe várakozni tilosban már lehet?)

- Padkánál ha van fehér vonal akkor ha jól tudom nem lehet megállni?


Minden más esetben ha nincs se tiltás, festés akkor bárhol megállhatok szimplán az út szélén csak úgy? Nem kapubejáró meg ilyenre gondolok. Zebra kereszteződés távolságok megvannak.

szept. 4. 00:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Első kettő kérdésed a KRESZ-ben is benne van, igen. Padkánál fehér vonal nem jelent tudtommal megállási tilalmat. Pesten tudok olyan utcát, ahol ezt a járdaszegélyen jelöli narancssárga vonal, de ott megállni tilos tábla is van. A padka szélén fehér vonal inkább csak figyelemfelkeltés, hogy ott az úttest széle, meg ha olyan P betűs tábla van, hogy padkára szabad állni, akkor annak a határát jelöli ki tudtommal. Mivel ilyen feladatokat jellemzően nem forgalmas úton, hanem pl. 30-as övezetekben végeztetnek, szerintem nem kell túlparázni. Amikor mondják, lesed az első helyet, ami szabályos, nem kell hozzá intenzíven fékezni és ha te vagy elöl a két vizsgázó közül, nem rongyol beléd a mögötted levő.
szept. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Várakozni tilosban sem lehet. Azért célmegállás a neve. Úgy kell megállni, mintha megérkeztél volna úticélhoz, csak persze vizsgán nem állítod le a motort és nem szállsz le. Mondjuk ezt is onnan tudom, hogy a vizsga kezdetekor megkérdeztem a vizsgabiztostól pont ezt. Nem harapják ám le a fejed. :)
szept. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem vizsgán semmi ilyen nem volt, vezetési gyakorlaton is csak simán a patka mellé kellett megállni, akár parkoló autok közé. Ennyi a parkolás. Megfordulás is olyan volt, hogy az oktató ránk bízta,hogy hol, pl egy kapubeállónál ahol szélesebb volt az út,mert ott az autóval ő is könyebben megfordult mögöttünk.
szept. 4. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!