Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 19 éves vagyok és már szeretné...

19 éves vagyok és már szeretnék jogosítványt de a ball szememre teljesen vak vagyok 2 éves korom óta. A jobb szememre teljesen látok lehet így jogosítványom?

Figyelt kérdés
Lehetne így jogosítványom 100%ra ?
szept. 2. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Hivatalosan nem tudom, de mivel így nincs térlátásod, nem javaslom, a saját érdekedben sem.
szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

Nézd...idehaza van 2-3 féle tábla. Ha bevágod...

Xopás akkor van, ha kidobja a rendszer a dokinál, hogy regisztrálták.

szept. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2/2 nem értem mit írtál:D
szept. 2. 20:59
 4/10 A kérdező kommentje:
Van egy olyan ismerősöm akinek bele ment a malter a szemébe és megvakult a ball szemere de ő már 30 40 közt van és az eset huszon évesen történt Jogsi!!
szept. 2. 21:01
 5/10 anonim válasza:
100%
A háziorvos oda kérdezd meg, elvileg van egyszeres látásra, de ő tudni fogja. Amúgy is oda kell menni előszőr, mert az alkalmassági vizsga papírt be kell vinni az autós suliba.
szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
*javított a gép:háziorvos, egyszemes látás
szept. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály engedi, de a végső diagnózist úgyis szakorvos állítja ki.


1.1.6. Az egyik szemre teljes funkcionális látásvesztést szenvedett vagy csak az egyik szemét használó kérelmező esetében az egészségi alkalmasság akkor állapítható meg, ha


a) legalább 0,5-ös – szükség esetén korrekciós lencsével segített – látásélességgel rendelkezik és


b) szemész szakorvos igazolja, hogy


ba) az egyik szemmel látás már elég hosszú ideje fennáll ahhoz, hogy lehetővé vált az alkalmazkodás, illetve


bb) a szem látómezeje normális."


Forrás: [link] - Wolters Kluwer - Minden jog fenntartva!

szept. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Segédmotorra lehet jogsid egész biztosan, autóra nem biztos, de először úgy is elkell menned alkalmasságira mert anélkül nem kapsz jogsit.
szept. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hivatásos gépjárművezető nem lehetsz, "úrvezető" viszont nincs kizárva, de az alkalmassági megszerzése valószínűleg egy hosszasabb procedúra lesz.

Ez egyéni elbírálás alapján történik, és meglehet nem csak a háziorvos, és a szakorvos véleménye szükséges az első alkalommal.

A gyakorlatban ez úgy működik, hogy első fokon gépjárművezetésre egészségügyileg alkalmatlanná nyilváníthatnak, másodfokon viszont megadhatják az alkalmasságit, ha szükséges speciális feltételekkel.

A jogosítványokba sokféle kód bekerülhet,. és azokat meg lehet nézni az interneten is.

Pl itt:

[link]

A látáskorrekciós kódoknál, és a visszapillantó tükrök kódjainál lehetnek számodra érdekesek (ami nem azt jelenti, hogy neked bármelyiket előírják, de pl a szemtakaró használata arra utal, hogy az illető nem lát az egyik szemével)

szept. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Úrvezető mit is jelent valojában ?
szept. 3. 14:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!