Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mk3 Audi TTS, 2.0TFSI autó...

Mk3 Audi TTS, 2.0TFSI autó mennyire problémás/megbízható szervizigényes?

Figyelt kérdés
Használtan, de nem a világ összes km-ével (50e alatt) venném, második autó lenne, nem a napi mindenes.
szept. 1. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Amennyire karbantartják
szept. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nahát, hogy én erre nem gondoltam?! Pedig a "kert végében gondoltam rohasztani, az árokparton guberálnék hozzá gumit, 5-6 évente borítanék bele egy kis 20w50-es teszkós legolcsóbb olajat, ha már úgy látom, hogy fogy, hogy a diszkóba eljárja vele"...

Nem 17 éves vagyok és nem az első autómat venném. Volt már új, használt autóm is. Típusra, motorváltozatra jellemző dolgokra gondoltam, csak hogy mindenkinek világos legyen!

Használt autó, a kevés km-rel is, költeni kell rá, nem ezt kérdeztem. Az elején kapna egy full revíziót, az a minimum. És nem a garázssoron a Józsi bácsitól két sörrét - a tisztán látás végett...

szept. 1. 08:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs velük különösebb probléma, csak jól meg kell nézni, hogy mit veszel. Vannak TFSI facebook csoportok, ott részletekbemenően tudnak segíteni motorkód alapján is. Vagy tudok ajánlani Pest megyei szervízt, akik VAG autókra vannak ráállva teljesen és a tulaj/szervíz vezető fejből mondja az egészet.
szept. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5/7
szept. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szept. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy ideje?! Igen, pár hete merült fel ez a típus. Random keresés alapján találtam egy olyan hirdetést, ami jónak tűnik.
szept. 1. 11:38
 7/11 Koaxk Ábel ***** válasza:

Igazából maga a motor az EA888-as ami ezekben van nem egy problémás motor.


Arról nem tudok nyilatkozni, hogy mennyire tartós, de 310 lóval biztos, hogy iszonyat nagyot mehet.


Nekem egy S1 van abban csak 230 lóerő ugyanez a motor, de ez is elég komolyat lép.


Motorilag mióta nálam van (2021) kb az olajcseréken kívül nem volt foglalkozós, de nem tudom, hogy azért mert vissza van folytva, mert ugye az S3-ban és a TTS-ben is 310 lóerős vagy tényleg olyan jó technika!


Szoktam erről a motorról videókat nézni ott Stage 3-ban 400+ lóerőre is felhúzzák, de gondolom az már biztosan nem tartós! Gondolom az RS modellekben ennél a szintnél az Audi nem véletlenül 2.5TFSI 5 hengeres motort használ!

szept. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mégis milyen válaszra vágysz? Szinte új autóról beszélünk. Nyilván mindent szét lehet rúgni ennyi km alatt is, de alapvetően HA karbantartották, akkor nem hinném, hogy nagyon ráfáznál…
szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Mégis milyen válaszra vágysz?"

Biztos én foglamaztam rosszul... nem a konkrét eladó példányról kértem véleményezést és nem is általában a használt autók vásárlásáról. Hanem mint többször írtam, általános típushibákra lennék kíváncsi mk3 tts-ről. Magáról az autóról és erről az EA888-ról.

szept. 1. 20:45
 10/11 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nem hiszem, hogy itt a GYK-n sok 3 generációs TT tulaj lenne pláne nem TTS tulaj!


Én amit tudtam a motorról leírtam, én a tapasztalataim alapján bele mernék vágni.


Annyit még hozzáfűznék, hogy a TT és TTS között nem tudom műszakilag mennyi a differencia. Bár ott maga 2.0 TFSI motort és a Quattro hajtást is szerelik az alap modellekbe is, lehet csak egy nagyobb turbo-t kapott, más szoftvert esetleg jobb fékeket.


Annyit akarok kihozni, hogy pl az én autóm esetében A1 / S1 esetén a két autónál a kasztnit és a belteret leszámítva totálisan más technika van benne, emiatt problémás hozzá egyszerűbb alkatrészeket is szerezni, többnyire csak külföldről megoldható. Valamint emiatt nyílván lényegesen drágább fenntartani az alap A modellhez képest valamint időigényesebb is egy komolyabb javítás.

szept. 2. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!