Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda octavia 1U fényszórók?

Skoda octavia 1U fényszórók?

Figyelt kérdés
A skoda octavia mk1-es (facelift utáni)-ban egy izzóba van beleintegrálva a tompított és a távolsági fényszóró? Láttam egy videót ahogy ment a sima tompított fényszóró és országúton átkapcsolt refire és a sima lámpa visszajelzoje elaludt a műszerfalon. Ez mennyire befolyásolja a látást éjszaka?

aug. 31. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire! Így kell működnie, és az én 1-es Octáviámnak is ilyen a visszajelzése,(volt autóm aminek egyáltalán nem volt tompított visszajelzője) illetve mikor refire kapcsolsz, akkor is csak a másik izzószál fog működni az izzóban, és mivel ennek a szálnak nincs kis kitakarása, és lápatestben is más fókuszpontja, ezért látsz vele jobban . Ezért is alszik el a tompított visszajelzője, és világít a reflektoré, mert csak váltasz izzószálat a bajuszkapcsoló előretolásával, nem hozzákapcsolod a reflektorét is.
aug. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A két szálas H4 izzónál így működik, lekapcsolja a tompítottat.


Nálam H7 + H1-nél világít mindkettő refin is.

aug. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök hogy viszonylag érthetően sikerült leírnom mire gondolok, azért kérdeztem mert nekem egy fabiam van aminél mindkettő működik egyszerre ha refire kapcsolok. Szoktam korom sötétben vezetni ezért kérdeztem hogy mennyire más.
aug. 31. 11:00
 4/9 A kérdező kommentje:
Illetve a ködlámpa mennyit használ ugyanígy éjszaka? Az octavianál?
aug. 31. 11:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Ködlámpa szinte semmit. Lényegében csak egy erősebb helyzetjelző. Nem az a célja, hogy te jobban láss, hanem, hogy téged észrevegyenek a ködben. Ha felkapcsolom, akkor csak annyi van, hogy a kocsi orra előtt világosabb a terület, de távolra semmi hatása.
aug. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És a gyári fényszórót át lehet úgy alakítani mondjuk izzó cserével hogy a tompított és a távolsági is egyszerre világítson? Ez már csak kíváncsiság. Köszi
aug. 31. 11:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fényszóróval, hanem a bekötéssel tudnál max szórakozni, de inkább ne tedd. Ezek műanyag lámpatestek, vagyis ha 55 Watt helyett 110-el fogod használni, akkor borítékolható, hogy annyi lesz a foncsornak, és a lámpatest is megolvadhat.
aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, nekem még nincs ilyen octaviam csak venni tervezek de még ez sem tuti. Köszönöm a segítséget
aug. 31. 14:31
 9/9 anonim ***** válasza:

A lámpatest mókolása helyett gondolkozz az alábbiakban:

- Jó minőségű izzó

- Jól beállított lámpa

- Jó foncsor és üveg

- Szemészorvos


Kb. ebben a sorrendben haladhatsz is

aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!