Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány szerzés menete?

Jogosítvány szerzés menete?

Figyelt kérdés

Nem annyira világos számomra, de majd felhívok egy iskolát persze.

-Jól gondolom, hogy beiratkozom akkor kifizetem egybe a 40-50 ezret az e-titán programért amin x idő alatt gyakorolok majd vizsgázok belőle egy helyszínen?

-KRESZ és "elméleti" vizsga ugyanazt jelenti?

-Erre az e-titánra mennyi időm van vizsgáig és hogy működik? Utána ha sikeres volt a vizsga 2 évem van forgalmi vizsgát tenni ez a része tiszta.

Köszönöm ha segítesz



aug. 30. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Pontosan így van ahogy te most ezt leírtad. Így van, jól gondolod és jól is tudod. :)


" KRESZ és "elméleti" vizsga ugyanazt jelenti? " Igen. Az elsősegély az szóbeli / gyakorlati vizsga, illetve a vezetés része értelemszerűen szintén gyakorlati vizsga.


" Erre az e-titánra mennyi időm van vizsgáig és hogy működik? Utána ha sikeres volt a vizsga 2 évem van forgalmi vizsgát tenni ez a része tiszta. "


Fú, jó kérdés. 2015-ben már volt E-learning, én azon csináltam a B kategóriát, de már nem emlékszem rá.


C kategóriánál is E-learningen tanultam, de arra sem igazán emlékszem, pedig annak csak 2 éve.


Én nekem most a D kategória ami az autóbusz, úgy van a rendszerben hogy 180 nap / 75 óra. (De már letudtam a KRESZ vizsgát és tegnapelőtt a rutint is, hamarosan a városi vezetés megy a buszból.)


Szerintem így van az összes kategóriából, max pici eltérések lehetnek benne.


Ez azt jelenti egyébként ez a " 180 nap / 75 óra " hogy ha úgy van akkor ledarálhatod az egész tananyagot akár 1-2 hónap alatt is munka mellett, és ha megvan a 180 nap vagy a 75 óra, akkor lesz egy Próbavizsga a végén. Azt megcsinálod, és ha sikeres akkor látják az autósiskolában, ugyanis megy nekik az e-mail a rendszerből hogy sikeresen elvégezted a tanfolyamot. Ha az megvan, akkor beszólsz az autósiskolába hogy készen vagy, ők lecsekkolják és mondod hogy szeretnél menni vizsgázni, ők pedig intézik neked az időpontot a nemzeti közlekedési hatóságnál (NKH).

aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Tehát e-titánban is kell sikeres (próba)vizsgát tenni, jól értem? És azután mehetek a rendes kreszvizsgára?


Sok sikert a buszvezetéshez egyébként. Melyik buszt fogod vezetni?:)

aug. 30. 16:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. :)


Igen. Vannak különböző Modulok, és ezeknek a végén van egy ún. modul záró vizsga. Amikor megvolt az egyik, akkor jön a következő. Például: Táblák, Útburkolati jelek, vasúti átjáró, stb ezek mind mind külön modulok. Ha teljesítetted az egyiket, akkor tudsz tovább lépni a következőre. Van a legeslegvégén egy Próbavizsga, ami egy összesítő az összes fejezetből úgymond. Egyébként amíg él az E-learning fiókod, bármennyire újratanulhatod és újra csinálhatod a modulzáró vizsgákat, beleértve a próbavizsgát is. Egyébként én javaslom is neked.


Köszi amúgy, még nem tudom. Saját pénzen csinálom most a D kategóriát, ahogy eddig mindegyiket. Ha meglesz a busz jogsi, akkor csinálok egy összevont GKI tanfolyamot a teherautóból és a buszból, és akkor mind a kettővel tudok majd dolgozni. Mindegy nekem hogy min ülök, csak jármű legyen. :)

aug. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sok sikert!
aug. 30. 17:41

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!