Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem gyártanak a Smarthoz...

Miért nem gyártanak a Smarthoz (ForTwo) hasonló kicsi, kétszemélyes autókat más cégek is?

Figyelt kérdés
Kb. 25 éves a széria, szóval nem mondanám sikertelennek.

aug. 29. 12:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#10 ?? azt kérdezted miért nem gyártanak ilyet, és gyártanak. :) Vagy nem tetszik, hogy a kínaiak gyártják? Nem értem, mit szeretnél.


És egyébként a Citroen Ami sem koncepció, Franciaországban lehet venni, valami 50e darabot adtak már el belőle.

aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
#11 Rendben, akkor rosszul fogalmaztam. Azt kellett volna írnom, hogy miért nem nagyon gyártanak... Az Ami-val kapcsolatban igazad van, bocs, legalábbis hogy nem koncepció. Elhamarkodtam, mert ez volt a nevében a citroen.hu találatánál ("Citroën Ami One Concept"), és nem néztem meg a többit. Ez is elég otromba. Igazából rendes autószerű kisautóra gondoltam, nem baj, ha nagyobb a Smartnál. Persze nem kell gondolatolvasónak lenni :)
aug. 29. 15:40
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha mégis elő mernék venni, akkor a Citroen CV2 kiskacsa modell tarolna. Ha nem is a motorja, inkább a légrugója a verhetetlen.
aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nem olvastam minden választ végig, így ha olyat írok ami már elhangzott, elnézést.


Szóval ha már 4 méter körül sem éri meg autót gyártani.

Pl: Az Audi esetén megszüntették vagy kivezetik az A1-es modell-t!


Eddig is a prémium gyártók közül, csak az Audi-nak volt ilyen méretű autója, sem a BMW sem a Mercedes-nek nem volt ennyire kis autója!


Valószínűleg nem éri meg fenntartani ezt a méretosztályt, pláne ennél kisebbet.


A VW féle UP jópofa, tényleg jó lehet ilyen bérautózásra, de nyilván vicc saját autónak!

szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hibás volt az alapfeltételezés, hogy a Smart is jól ment, mert mint kiderült, jelentős veszteséggel árulták, így persze érthető, hogy a többiek miért nem követték, legalábbis a többé-kevésbé prémium szegmensben, a 3. világban akad néhány ekkora "autó".

Köszönöm a válaszokat.

szept. 1. 19:42
 16/17 anonim ***** válasza:
A Smart sem többé, sem kevésbé nem prémium szegmens, a merci pont ezért nem rakta rá a saját logóját. A 3. világ meg mi lenne, Kína? :D Mert akkor ne nézd meg wikipedián, hogy hol van a Smart központja, és hogy mi a neve a C-level embereinek. :)
szept. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Az ilyen mopedautókhoz képest gondoltam, de annyira nem ismertem, csak arra emlékeztem, hogy rohadt drága volt. A 3. világ talán túlzás volt, a lényeg, hogy nem zsúfolt nagyváros a megfelelő hely ezeknek.
szept. 1. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!