Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Két év alatt egy kis klímagáz-...

Két év alatt egy kis klímagáz-vesztés nem nagy tragédia?

Figyelt kérdés

Nagyjából két éve lett cserélve a klímakompresszor és akkor lett feltöltve gázzal is. Idén tavasszal kezdte el hogy ha sokat állt a kocsi akkor indítás után kis idő kellett neki míg hideget fújt illetve alapjáraton sziszegett már. Feltöltötték azóta jó.

A klímás szerint ez nem nagy probléma, ez miatt nem érdemes szivárgást keresni mert két év alatt egy kis gáz elszökött belőle. Szerintetek sem érdemes ha egy szezont (vagy akár kettőt) kibír utántöltés nélkül? Tudom, elvileg semmi szivárgásnak nem szabadna lennie.



aug. 26. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

HA neked jó hogy töltögetni kell és fizetni érte akkor csak csináld úgy.

Nekem 20 éves elmúlt és még eredeti benne a gáz, meg minden.

aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

* ja és a szivárgást nem olyan nagy dolog megtalálni és megcsinálni.

Nyomás próbázni kell.

aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg nem csak a fizetés, a környezetnek se jó, ha eregeted.

A 19 éves autóm nekem is ilyen. Most még feltöltettem, de ha pár éven belül leereszt, akkor klímahűtő csere lesz. Legalábbis ránézésre azt mondták, hoyg az a baj. A rendszer még nem lett soha megbontva, minden alkatrész mér eredeti. De sokat autópályáztam vele. Állítólag a becsapódó bogaraktól, kavicsoktól, vagy csak az apró homokszemektől, amit az előttem haladó autó felver, lehet porózus a hűtő. Ez nálam is pár éve kezdődött, 15 éves koráig soha nem kellett töltögetni.

A másik autóm 6,5 éves, még ahhoz sem kellett hozzányúlni. Tehát a 2 évente leeresztést nem nevezném normál üzemi dolognak.

aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem de nem is normális.

Én is javasolnám, hogy megkeresni a szivárgás helyét.

aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olyan helyre, ahol ilyent mond a klímás be se tedd a lábad.


Az egyik menyem vadonat új mercit vett decemberben. Márciusban szüksége volt a klímára, de nem hűtött...visszavitte, cserekocsi, mert nagy munka a hibakeresés. nyáron még kétszer töltötték, aztán ősszel eladta. A merciszervizről ennyi.

aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Húsz év alatt sem szabad a gáznyomásnak csökkenni..de van olyan harmincéves Micubishi, amiben eredeti a klíma.
aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!