Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A globális felmelegedés miatt...

A globális felmelegedés miatt miért nem szaporodnak a robogók Magyarországon?

Figyelt kérdés
aug. 25. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
A robogók évente egyszer raknak csak tojást.
aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a levegő munkacsoport emberét, aki ki szeretné tiltani a robogókat a városokból.

[link]


Motor, robogó nálunk csak szezonális jármű, nem úgy mint pl az olaszoknál, ahogy szinte egész évben lehet használni. Nálunk jó esetben március-áprilistól , talán októberig tudod használni, de a napok felében biztos, hogy olyan szar az idő, hogy nem ülnél motorra. Ezen felül, meg kell valami hely ahol biztonságosan tárolhatod, és egy panelház közös tárolója nem igazán ilyen, így a többség inkább autót tart.

aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert a robogók 17 fok alatt szaporodnak kizárólag.
aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Na itt vagy már megint ezzel globális felmelegedéssel???
aug. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szolovjov ***** válasza:
Robogózni nem a klímahiszti miatt kell, hanem ésszerűségből. Azaz ha egy autóban egy ember utazik, akkor célszerűbb motorral vagy robogóval közlekedni.
aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 tök célszerű lenne amúgy néha tényleg, ha nem viszek magammal semmit, de nincs robogóm..
aug. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem az összefüggést. A teljes közúti közlekedésnek csak töredéke a hozzájárulása a felmelegedéshez a teljes antropogén tevékenységhez viszonyítva.

Nem értem miért kellen robogózni... Egy autóval sokkal több cuccot és személyt el tudsz vinni, mint robogóval. A fajlagos fogyasztása így a robogódnak nem biztos, hogy kevesebb. Továbbá nem mindenki csak vároban futkos egyedül, üres autóval. A héten tettem meg a Pécs-Nyíregyháza-Pécs útvonalat + két személlyel és full csomagtartóval. Reggal 6-kor indulás, este 7-re már megint otthon voltam. Ezt egy robogóval hogy oldod meg? Továbbá télen, fagyban, hóesésben, netán a felhőszakadásbán egy hagyányit kevsbé komfortos a robogó... Aki panelban lakik, hova teszi? Cipelje fel a nappaliba a 8.-ra?

Autó mellé, főleg ha van hol tárolni, tavasztól őszig városban egyedül futkosni jó, de nem tudja 100%-osan kivltani az autót.

aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Robogó, pláne a kétüteműek max a közlekedési dugóknál vagy parkolási nyűgnél előnyösek, de a klímavédelemben nagyon nem. 50-es kétütemű motorom 3,5-4 liter benzint bekajol 100km-en, plusz az olajtól még jobban is füstölt mint egy autó, akkor az hol védi már a környezetet?

Múltkor láttam valami német Simsonos találkozót, és vágni lehetett a füstöt. Kb ez lenne ha minden autós Budapesten átülne robogóra.

aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!