Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minek árthat, ha nincs idejébe...

Minek árthat, ha nincs idejében kicserélve a kettőstömegű lendkerék?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja a porlasztó csavarja fellazult amiért erőteljes kopogó hang jött a motorból. A szerelő szerint a rezonancia volt az oka. Beindításnál és leállításnál a korábbinál nagyobbat remeg a kasztni, a szerelő szerint nem gáz még, de félek, hogy az előző porlasztós dolog is a kettőstömegű miatt lehetett. Miben tud kárt okozni ha így van használva az autó? Ha cserélődik akkor a kuplungon és a kinyomócsapágyon kívül mit érdemes ilyenkor még cserélni? Okoskerék, ilyesmi?

2012 Skoda Octavia 2.0 125kw.


aug. 16. 07:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Érdemes cserélni inkább, főleg ha nem volt cserélve az utóbbi, 200-300 ezer kilóméter alatt.

A rezgések amiket okoz a rossz kettőstömegű kárt tesznek a motorban a váltóban, és zermészetesen a kuplungszerkezetben elősször.

De nagyon extrém esetben törhet vagy repedhet a váltó bemenő tengelye, vagy elszakíthatja a vezérműszíjat, ha már az is régi.

Kuplunszerkezettek együtt KELL cserélni, nem véletlen árulják szettben, a kettőstömegűt a tárcsával a nyomólappal meg a kinyomócsapággyal. Ezek az alkatrészek összekopnak, nem szabad mókolgatni meg spórolni rajta, együtt kell újat berakni belőlük, különben sosem lesz jó, és továbbra is rázkódni fog az egész.

aug. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Extrém esetben eltörheti a főtengelyt
aug. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Azért egy főtengely törés elég durva lenne....

Bár a franc tudja mennyire spórolnak már ott is az anyagon.


Azt tudom, hogy a 30+ éves mergak főtengelyét, váltótengelyet szinte lehetetlen esztergálni is mert szetqrja a kést.

aug. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mint írtam, extrém eset. De ha “extrém módon” megszorul a kettőstömegű akkor a főtengely enged.
aug. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha megszorul attól még forog de akkorákat dobna a kasznin, hogy az ember egyből leállitaná a motort.


Amúgy én még nem hallottam megszorult kettőstömegűről 🙂

Inkább pont, hogy fellazulnak.

aug. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Semminek nem jó, mert szétrázza az egész autót.

Nyilván nem 1-2 km-en múlik, de cseréltesd ki, ha már tudod ,hogy az a baja

aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Az autóban 210 ezer km van, gyári még a kuplung és a kettőstömegű is, természetesen szettben fogom cseréltetni.

Az mitől lehet, hogy most pl. szinte alig remeg meg leállításnál, kb. 3 hete próbából kuplung nélkül állítottam le, olyat csattant, hogy az asszony kijött, hogy minek mentem neki. Következő utam a szervízbe vezetett, ahol a szerelő azt mondta, hogy még nem sürgős a csere. Aztán ismét felerősödött majd újra gyengébb. Alapjáraton benyomva a kuplungot üresben nem hallani semmi változást a motorhangon, váltani is tudok, még alacsony fordulaton sem ráz.

aug. 16. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Ott pedig már gáz van akkor.

Vagy a kettőstömegű hangját hallod, vagy a nyomólap kezdi már megadni magát. Ha benyomásra nem hallgat el akkor a kinyomócsapágy nem lehet az oka.

Én elve úgy indítom meg állítom le az autót mindíg hogy kinyomom a kuplungot, ezzel a nyelestengely terhét le lehet venni a kettőstömegűről, kicsit lehet nyújtani az élettartamát ezzel is.

aug. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7: Ha már a házba behallatszik, akkor baromira nem halogatnám
aug. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!