Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hibás komplett fűzött motorblo...

Hibás komplett fűzött motorblokkot érdemes meghirdetni, vagy vigyem egyből a vastelepre?

Figyelt kérdés

A történet úgy kezdődik, hogy 12 évvel ezelőtt vettem egy használt kocsit. Az akkori tulaj rámtukmált egy blokkot, hogy milyen jó lesz az nekem donornak, mert szerinte kincsek vannak benne. Tudni kell, hogy ez a blokk olyan autóból származik, aminek megállt menet közben az olajpumpája. Ettől függetlenül nyilván burkolatok, csövek, csavarok, konzolok használhatóak belőle.

Komplett blokk van, benne van a főtengely, dugattyúkkal, a komplett hengerjej, szelepfedél, vízpumpa meg egyéb sallangok. Ami nincs: lendkeréktől a kihajtás, olajteknő, meg a segédberendezések, elektronikák, kábelkötegek.

A dugattyúk egyébként nincsenek megszorulva, a főtengely kézzel átfordítható, de a kompresszió nem biztos, hogy 100%-os, tehát egy az egyben használatra én nem javaslom. De igazából annyira nem értek hozzá.

Na a lényeg, én ehhez e blokkhoz soha nem nyúltam. 12 éve kerüldözöm, meguntam. Inkább a hely kellene, amit foglal.

Meghirdetni hiábás állapotban nyilván nem egy vagyonért gondoltam. Nem ebből akarok meggazdagodni. 5-10e Ft-ot ha kapok érte, szerintem mindenki jól jár. Akár valakinek a sallangok kellenek róla, akár pl asztalt akar belőle csinálni.

Szerintetek érdemes ezzel vacakolni, vagy úgysem kell senkinek, és jobb ha egyből a vastelepre viszem? Pár ezer forintot ott is adnak érte.

Valaki adott el esetleg ilyesmit mostanában?


aug. 13. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Közel használhatatlan, már rég megette az oxigén. Felújítani meg semmi értelme, ha valakinek van egy szar ilyen blokkja, akkor újítsa fel azt, többet ér vele, mint venni egy másikat és azt felújítani.


5-10 ezer forintért eladni meg nincs értelme, annál lehet még akkor is többet kapsz, ha lemérlegeled a vastelepen. És még csak a potenciális vevőkkel sem kell akkor szarakodni.

aug. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Megette az oxigén?! Ezt nem értem... Nem rozsdás, egy egy dohos putriban rohasztom a sárban...

Hát igen, csak mondjuk egy szelepfedelet bontottan 10e fölött árulnak. Szívósor 20e, stb... Nem is arra gondoltam, hogy valaki ezt újjítsa fel, az tényleg nem éri meg. Főleg, hogy gyakori típusról van szó.

Felénk 50-60 Ft-ot adnak a vas kilójáért, Kizártnak tartom, hogy két mázsa lenne ez a blokk. Mázsa alá saccolom valamivel, tehát jó esetben 5000Ft-ot kapok, amiből még vonják az adót, azaz 3400Ft-ot kapok kézhet. Az üzemanyag meg egy sör kijön belőle.

Nem a haszonszerzésért gondoltam hirdetni. Csak nem szeretem szemétre dobni azt, amit más bármire használni tud. Pazarlásnak érzem.

aug. 13. 18:49
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Csinálj belőle egy dohányzóasztalt. Úgy lehet többet is ér
aug. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

#2 "Megette az oxigén?! Ezt nem értem..."


Oxidáció nem csak rozsda lehet. A vas rozsdásodik. Gondolom alumínium blokk. Az alumínium nem rozsdásodik, de az is oxidálódik. A blokk az totálisan kuka, minden darabjával együtt. Az alu részek porhanyósak, a műanyagok elértek... dobd csak nyugodtan szemétre, egy fillért sem ér, csak szemétként a vastelepen, ahogy azt már mondtam.

aug. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Ami az autóban van az se nem fiatalabb, se nem éri kevesebb környezeti hatás. Minden nap felmelegszik, lehűl, éri az eső, stb. Még nem vettem észre, hogy a műanyaok meg a fémek szétporladnának ennyi idő alatt.
aug. 13. 19:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4 pipás akkora hülyeséget ír, hogy rossz olvasni.

Hírdesd meg a motort nyugodtan, rengeteg szerelő fog jelentkezni.

Nem 1x kerestem hajtókart, külön dugattyúkat, olajpumpát, hengerfejet, üres blokkot, stb.

Szerelő látni fogja, mi jó, mi nem.

De ha méh telepre viszed is, akár 20-30 ezret is kapsz érte, ha külön válogatod.


Semmi nem rozsdásodik, ha nem a szabad ég alatt van, pláne nem a vas-ötvözetek egy motorban, amin van olaj réteg is.

50 év múlva is pont olyan állapotban lesz, mint most.

aug. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Közben kimentem megnézni. A blokk az vas. A hengerfej valóban alu lehet, mert azt nem vonza a mágnes. Műanyagot nem igen találtam rajta. A hengerfej belül olajos, kívül fémszínű, fényes. Nem látom, hoyg szét lenne rohadva. Aktívan használt, ennél fiatalabb autóknál láttam már, hoyg az alu fehér a sómarástól meg az oxidációtól. Na az ezen nincs.

Na igen, ez lett volna a másik kérdésem. Mert gondolom a szelepek nem aluból vannak. Akkor még szét és kellene szedni mindent az utolsó csavarig és különrakni...

Végülis nem sürgős, hogy megszabaduljak tőle. Szerintem felrakom, a fentieket leírom hozzá, aztán meglátjuk. Ha lesz rá jelentkező jó, ha nem nem, akkor nekiállok szétszedni és elviszem vasba, aluba.

Köszi.

aug. 13. 20:08
 8/8 gungasam ***** válasza:
Nekem most romlott el a motor a kocsimban , nem vittem időben szerelőhöz. Éppen egy rakás szelep és szelepvezető meg ilyesmi kell hozzá, mivel a vezérmű szíj szakadt el menetközben. Emiatt néztem használt motorokat és nagyon drágák, pedig öregek! Szerintem érdemes eladni....Nekem egy 2007-es Mitsubishi L200 Wagon -ba kell CSO jelű motor és egyet sem találtam a neten. Nem is bánkódom miatta , a szerelő megjavítja ami benne az eredeti...olcsóbb megjavítani mint kicserélni egy idegen használtra....
aug. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!