Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új akkumulátort tölteni?

Új akkumulátort tölteni?

Figyelt kérdés

Nemrég cseréltem új akkut az autómban.A gond az,hogy rövid távon használom,boltba járás,stb.Sűrűn indítgatom,de a megtett táv nagyon rövid.A generátor tuti nem sokat tölti.

Nem akarom kinyírni az újat is.

Néha felrakjam töltőre?



aug. 9. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor tudod hogy lesz olyan időszak amikor kicsit huzamosabb ideig nem fogod használni, akkor rakd fel töltőre, évente egyszer elég, leginkább télen, mikor nagyobb hidegek vannak.
aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az autók generátora úgy van beállítva, hogy sikeres indítás után pár másodpercig akár nyolcvan Amperral tölt..aztán visszamegy az áram a normál 5-10A-ra.


az aksi inkább télen terhelődik jobban...fűtésmotor, full világítás, 5-10 perces töltésidő...


ha már 8 km-et mész vele, az elegendő az aksi életbentartásához. ha mínusz tíz fokot mondanak, akkor bizony éjjelre ráakasztom a csepptöltőt.

aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem megyek 8 kilómétert,általában csak 4-et
aug. 9. 15:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Válts biciklire
aug. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért a heti nagy bevásárlás biciklivel elég szar lenne.
aug. 9. 16:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet hetente kétszer is menni, vagy háromszor, kisebb adagokban, képzeld, pár millió ember így teszi.
aug. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 krwkco ***** válasza:

"Néha felrakjam töltőre?"

Vegyél egy szivargyújtóba dugható feszültségmérőt. Ha enyhe terheléskor (pl. gyújtás) egyre alacsonyabb feszültséget mutat, akkor töltsed egy éjszaka. Ha minden nap ugyanannyi a feszültség, akkor nem kell.

aug. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is ennyit megyek. Reggel 4-5 km, délután vissza ugyanennyit. Az esetek felében biciklivel járok, az autó megvár itthon a garázsban. De nem mindig tudom így megoldani. Jövő héten pl lesz egy 1000 km-es munkautam. Busszal, vonattal + helyi közlekedéssel egy nap alatt nem járom meg, kizárt. Így nem tudom teljesen eliminálni az életemből az autót.

Visszatérve, a 4-5 km-es utak alatt nálam soha nem merült még le az akku. Az előzőt 9 évesen(!) cseréltem.

aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
bosch
aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!