Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez esetben is szükséges a...

Ez esetben is szükséges a futómű beállítás?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót aminek kb 1centit ferdén áll a kormánya. De ha elengedem a kormanyt nem húz semerre sem. Ez esetben is indokolt a futómű beállítása?
júl. 31. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem feltétlen. Meg lehet próbálni, hogy leveszed a kormányt és egyenesen rakod vissza. Gumik egyenletesen kopnak elől?
júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet érdemes lenne ellenőríztetni, lehet ott esetleg más probléma is.
júl. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Ha ennyire el van menve a kormányközép, akkor biztos, hogy nem jó a beállítás. Valószínűleg kormány összekötőket cseréltek valamikor és úgy lett összetákolva az egész.


#1: Adjál még ilyen hülye tippeket neki. Ha leveszi a gyári pozícióból a kormánykereket, akkor az valóban középen lesz. Csak közben az egész kormánymű/fogasléc meg nem. Gondolom ez mellékes nálad.

júl. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az új, 0 km-esen rendelt autóm volt ilyen. Nem is azonnal, csak egy idő után tűnt fel, hogy nem teljesen egyenesen áll a kormány. Nekem sem húzott semerre.

Vissza is vittem garanciában reklamálni, de a márkaszervizben leráztak azzal, hogy ez ilyen, nem tudnak vele mit csinálni, szokjam meg. Jó, oké, belenyugodtam, nem hatalmas tragédia, tényleg csak nagyon minimálisan ferde, csak akkor tűnik fel, ha nagyon figyelek rá, a gumik sem kopnak abnormálisan.

Évek teltek el, a garancia már lejárt. Lett egy kátyú-defektem. Emiatt is elvittem futóműveshez az autót, biztos ami biztos alapon leellenőriztetni, hogy minden oké-e a futóművel.

A kormány ferdeséget azóta én már el is felejtettem. De itt a futóművesnél, amikor álltak be vele a mérőpadra, rögtön rákérdeztek, hogy eddig is ferdén állt-e a kormányom.

Nem vették le a korményt, végig ott voltam. A kocsit megemelve valamit a kormányányösszekötökön mókoltak, meg a kormáynszög érzékelőt is újrakalibrálták OBD-n keresztül és ezekkel teljesen ki tudták korrigálni a ferdeséget. Most teljesen egyenesen áll. Kb fél óra meg pár ezer forint volt. Ha ezt tudom, először is ide vittem volna!

júl. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
#3 Én is rosszul raktam vissza bőrözés után, mert annyira finom a tengely recézése, pedig összejelöltem. Eladásra meg nem ritka, hogy kicserélik a kormányt egy kevésbé kopottra, szóval nem kell egyből a vészharangokat kongatni!
júl. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is raktam már vissza rosszul, de ez feltűnik azonnal...
júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Nekem is feltűnt, de csak menet közben,addigra meg vissza volt rakva a légzsák, és sokáig se időm, se kedvem nem volt vele szórakozni :D

Kereskedőtől meg simán kinézem, hogy gyorsan kicserélte a telephelyen, és nem nézte meg menet közben, hogy jó-e, és a VW konszernes kocsimon, tényleg nagyon finom a recézés, és nem elég, hogy kb középállásban teszed fel ;)

júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

#4


Nagyon tanulságos történet, hogy miért is kell kerülni a márkaszervizeket, mint a dögvészt. Egyedül azoknak ajánlom, akik nem értenek az autókhoz, nem zavarja ha átvágják őket, de legalább van pénzük finanszírozni.

júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8, a 4-es vagyok. Én sem hobbiból hordtam oda, hanem a garancia miatt. Elragadtatva nem voltam tőlük. Sokszor megy a töketlenkedés. Amihez nincs kedvük, mert nem hoz annyi hasznot, azt nem csinálják meg. Bezzeg egy olajcseréért elkérnek 100e-t... Olyan is volt, hogy az 1 éves autómat, az éves szerviz után behorpadt küszöbbel kaptam vissza, amiről egy szót nem szóltak. Azóta mindig körbenézem, alábújok a kocsi alá, ha szervizből elhozom. Nem érdekel, ha hülyének néznek. Addig nem fizetek és nem írok alá semmit, amíg át nem néztem. A küszöbbel az volt, hogy tanulókkal emeltették az autómat és a kiscsávó nem az emelési pontra, hanem a köszöb szélére a vékony lemezre rakta a csápot. Ami így egyből be is rogyott. Azt kötve hiszem, hogy észre se vették, csak gondolom egyszerűbb lett volna elsunnyogni. Aztán szerencsére beismerték, ingyen lakatolták, fényezték. Csak éppen nem azért vettem új autót, hogy legyen egy törött, javított kocsim. :( Ki tudja belül az üregvédelmet rendesen pótolták-e, ami leégett a hegesztéskor. Na meg eladáskor majd magyarázkodhatok, mikor jönnek a rétegvastagság mérővel, hogy nem volt totálkárosra törve az autó, csak a márkaszerviz volt inkompetens.
júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!