Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első forgalmi vezetés katasztr...

Első forgalmi vezetés katasztrófa volt,mit tanácsoltok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ma voltam ötödik vezetési órán, az 5 fajta parkolási típust már gyakoroltuk meg az alapokat előző órákon,a sebesség váltást kezdtük el gyakorolni az óra elején gyakorlópályán,1-2-3-4-be,aztán visszafele is. Egykét hibát leszámítva ment is. Utána kisebb forgalmi úton elindultunk,gyakorolni a váltásokat. 1-2 be még simán is ment,de mikor már 3-4 be mentem folyamat tempóba,teljesen összezavarodtam. 50-60al mentünk,de 180nak éreztem,nem ment a visszafele váltás,lassítás. Amint levettem a jobb kezem a kormányról hogy váltsak,húztam le az útról a kocsit a bokorba vagy a másik sávba,a pedállok helyzetét is teljesen elfelejtettem éppen melyik melyik,teljes képzavar,bepánikoltam. Visszafele már az oktató váltott,én csak gázt adtam és kormányoztam,de ígyis sokszor nem mertem gyorsabban menni,a legtöbben megelőztek(90 volt a max megengedett sebesség az egész útszakaszon.) mikor visszavezettem a gyakorló pályára és megálltunk,szédültem és zsibbadtam,mondtam az oktatónak hogy mára már nem szeretném folytatni,leblokkoltam. Szerintem a pedálokat se tudtam volna hirtelen megmondani melyik melyik..mikor menni kell órára is eléggé ràfeszülök,enni se tudok előtte,annyira rástresszelek. Nem tudom még fejben összerakni ezt az egészet,hogy egyszerre váltsak,nézzem az utat,előttem mögöttem autók,egy adott sebességnél mennyire kormányozzak,mikor lassítsak,stb. Teljesen csalódott vagyok,de lehet csak én vagyok túl szigorú magammal,túlságosan félek,hogy gyorsabb tempóba esetleg belemegyek valamibe,vagy valakinek. Nem tartom magam egy “beszari” embernek,de teljesen pánikba estem. Nyílván az első vezetésem volt gyakorlópályán kívül,sose mentem még ilyen tempóba,de teljesen katyvasznak látom az egészet. Ti mit tanácsoltok,hogyan próbáljak meg nyugodtabban hozzállni,hogy bàtrabban,magabiztosabban,ügyesebben menjen? Nektek voltak hasonló problémaitok? 26/F

júl. 28. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézz messze előre, amerre menni akarsz és automatikusan arra fogsz menni. Nem kell gondolkodni rajta. Sebességváltáskor ne nézz rá a váltóra, akkor nem fogod elkormányozni.
júl. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipik probléma. Ezt meg kell tanulni és be kell hogy rögződjön, hogy váltás közben nem nézzük a váltót. Az ott van fixen, minden sebességi fokozat ugyanott van ma is és 2 hét múlva is. Nálunk anno rengeteg ilyen tanuló volt, mikor én mentem vezetni 18 évesen. Ennek már több mint 8 éve. Mindenkire rá szólt az oktató. Váltás közben nem szabad levenni a figyelmedet az útról.


Mindig előre nézz ahogy az első is írta. Ha mész egy városban, faluban, országúton stb. akkor csak előre nézz, ne csak 30 méterig vagy az előtted haladó autót. Ha mész lakott területen ahol jelzőlámpa van, akkor neked folyamatosan tájékozódni kell, nem elég ha mész a másik mögött és csak mész utána és ha ő is megáll akkor te is megállsz. Mert lehet hogy Ő átmegy a sárgán vagy a piroson, de neked tanulóvezetőként ezt nem lehet. Remélem át jött a mondandód.


Ha a KRESZ-t megtanultad rendesen, akkor a szabályokat ismered. Tehát marad a közlekedés mint olyan, annak is a vezetés része. A gépkocsivezetés nem nehéz mutatvány. Az első 10-15 óráig, tehát kb a feléig szerintem mindenki ilyen lesz, vagy legalábbis a legtöbben. Én is ilyen voltam az első 6-10 órában, bár azért ennyire nem. Nekem nem okozott problémát a vezetés, a többfelé figyelés és a KRESZ sem. Párszor voltam béna és kicsit figyelmetlen, de mondjuk az nem ugyanaz.


TÜRELEM!


Még pár óra, és menni fog magabiztosabban, de csak akkor, ha valóban érdekel a vezetés és szeretnéd hogy jogosítványod legyen. Ha a tanfolyamot elvégzed és az oktató szerint alkalmas vagy vizsgára, akkor ne így menj, hogy nem megy meg leblokkolsz, mert akkor a vizsga feléig sem jutsz el. NE kapkodj! Tanulóvezetőként nem kell gyorsabban menned mint 50, sőt, elég a 40-45. Azért vagy tanulóvezető, mert tanulsz. Ne foglalkozz azzal, hogy kik és mennyien vannak mögötted, melletted. Próbáld meg lelassítani a dolgokat magad körül. Legyen tiszta a fejed, csak ott legyél fejben, ne máshol járj. Lélegezz lassan és mélyeket, a mozdulataid legyenek lassúak, ott ahol lehet. Ha ezt megszokokod és berögződik, akkor maximálisan fog menni a gépkocsivezetés és a közlekedés is, észre sem fogod venni, de 5-6 óra múlva már ez automatikus lesz, és csak azt fogod észre venni magadon hogy: "Jéééj, ez megy. Nem is olyan nehéz."


Hajrá!

júl. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
66%
Én is most tanulok vezetni, augusztusban fogok vizsgázni. Az elején nekem is egy káosz volt, annyi mindenre kellett figyelni, hogy elég sokáig azt éreztem, hogy ez nekem sosem fog menni (már közel 30 óránál jártam és akkor is elég sok kétségem volt). Sajnos én kifogtam egy borzasztó oktatót és sokszor azt éreztem hogy ő hátráltatott a fejlődésemben (és nagyon megbántam, hogy nem váltottam), de azt is figyelembe kell venned, hogy mindenkinek megvan a saját tanulási tempója, illetve nem mindegy az sem, hogy milyen gyakran mész vezetni. Én most 50+ óránál tartok és most érzem úgy, hogy megpróbálnám a vizsgát (kb 60 órával fogok vizsgázni). Tanácsot nem tudok adni, mert én is eléggé kivoltam, de nekem eljött egy pont, amikor az agyamban valahogy összeállt a dolog és jobban tudtam reagálni, figyelni, stb.. és most már nem tartom lehetetlennek, hogy egyszer egyedül vezessek. Még most is vannak hiányosságaim, de szerintem az nem elvárható, hogy ennyi órából tökéletesen menjen minden. Talán annyit tudnék mondani, hogy inkább óvatosabb legyél, gondold át mit akarsz csinálni, mindig válaszd a biztonságosabb megoldást és ne zavarjon hogy feltartod a többi autóst. Majd szépen várnak vagy kikerülnek. Kitartás, ne add fel! :) 30/L
júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!