Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A közeljövőben autóvásárlásra...

A közeljövőben autóvásárlásra készülök. Érdemes kicsinyenként levenni a számlámról a pénzt rá?

Figyelt kérdés
Magánszemélyek gondolom jobban preferálják a kp-t, a kereskedőkkel mi a helyzet?
júl. 27. 14:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Miért kellene kicsinyenként levenni, ha KP-ben akarsz fizetni? Vedd ki egyszerre, jobban jársz.

De a legtöbb helyen nem igazán értékelik a KP-t

júl. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell kp, ha mégis, akkor majd leveszed ha azt mondja nem jó. 1 napot tud várni.
júl. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Bizonyos limit fölött pénzbe kerül levenni, azért akarom kicsinyenként.
júl. 27. 14:51
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

Ezért ennyire nem kellene fillérszexuálónak lenni, hogy évekig veszegeted ki havi 150e-ével, csak azért mert pár ezer fortintot sajnász erre. Én legalábbis biztos nem gyűjtögetném itthon a párna alatt a 150e-eket...

Vevőként használt autót magánszemélynek is utalással, új autót rendelésre is utalással fizettem. Soha nem volt ebből gond. És igen, az sincs ingyen, a bank arra is leveszi a jutalékot. Eladóként is jobban prefeálom az utalást, minthogy nekem kell még egy köteg húszezressel rohangálnom munkaidőben szabadságot kivéve a bankba, hogy befizessem a számlámra.

júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
15%
SOHA ne fizess kp-ben, föleg magánszemélynek ne, mert utólag nem tudod bizonyítani, hogy kifizetted. Ha feljelent, adott esetben fizethetsz még egyszer
júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

Ha nem surgos neki a vasarlas miert ne vehetne le kpban?

Meg ha csak par ezer Forint is, minej fizessen feleslegesen a banknak/orsosnak?

júl. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"mert utólag nem tudod bizonyítani..."

Az nem elég bizonyíték, hogy szerződést írtok róla, tanúkkal aláírva, hogy te átadtad, ő meg átvette a pénzt? Ezt letagadni utólag, hoyg mégsem úgy volt, ami le van írva, tanúzve, elég meredek. Neki kell bizonyítania, hgy nem így volt, nem neked.

Amúgy ettől függetlenül leírtam, hogy miért nem preferálom a kp-t.

júl. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#5 Alá van írva az adásvételi, mit kéne bizonyítani?
júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem surgos neki a vasarlas miert ne vehetne le kpban?


Meg ha csak par ezer Forint is, minej fizessen feleslegesen a banknak/orsosnak?"


Tegyük fel 3.600.000 Ft-ot akar kivenni. Ennek a kp felvételi vagy utalási díja nagyságrendileg (nyilván banktól, bankszámlától is függ) 6000Ft. De ezt ő meg akarja spórolni. Ezért két éven keresztül járul minden nap az automatához. A kp-t meg otthon gyűjtögeti. Ennek a biztonsági kockázatába most ne is menjünk bele!

A bankok most eléggé visszavették a kamatokat. A héten az alapkamat csökkentés miatt az új lekötések kamatai megint csökkentek. Nekem még nem futott ki néhány 8-9%-os lekötésem. De amit frissen tennék be, már valóban csak 5,5% kamatot hoz. Amit otthon a párnacihában tartasz, az 0-át. Vagyis inkább negatívat, fogy a vásárlóértéke az infláció miatt.

3,6 milli, 5,5%-kal két évre, az 396.000 Ft bruttó kamat. Abban most nem vagyok biztos, hogy mennyi a levonás, volt ezzel variálás, adó meg TB, stb. A harmadát biztos levonják. De így is marad nagyságrendileg 265.000 Ft nettó kamatod.

Ha erről önként lemondasz, csak hogy a 6000Ft megmaradjon, azzal jobban jársz?! Jó, kicsit árnyaltabb a kép, mert mondjuk egy évve így is be tudsz tenni 1,8 milliót, így valamennyi kérmentést el tudsz érni. De mindenképp negatívban zársz ahhoz képest hogy lekötnéd és a végén kifietnéd azt a 6000-et. Csak ehhez nem szabad ilyen rövidlátónak lenni. Mostanában az élelmiszeboltok akcióiban is ezt használják ki. Az akciós újságban oda van írva, hogy csak ennyi, fantasztikus 50%-os akció. Alatta apró betűvel, hogy minden második termékre. Tehát elengednek 25%-ot, ha dupla annyit vásárolsz, mint amire alapból szükséged lenne. Hát tényleg "nagyon" megéri...

júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*minden hónapban! Elnézést, elítrtam.
júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!