Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motort kézzel leállítva az...

Motort kézzel leállítva az elektromos kézifék miért nem húzza be magát automatikusan?

Figyelt kérdés
Ez lenne a logikus, mivel kézifék azért van, hogy a motort leállítva be legyen húzva. És végre lenne valami értelme is, hogy elektromos.
júl. 24. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én autóm automatikusan behúzza, de csak emelkedőn.
júl. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az enyém hála istennek nem húzze be automatikusan. Majd én eldöntöm, hogy be akarom-e húzni, vagy sem.

Ez megint olyan, mint az oldalra világító fényszórós ötleted.

júl. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1.

Ott az enyém is, de célszerű lenne leállítva is.

2.

Mi vaaan? Milyen fényszóró, kitől?

júl. 24. 20:12
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 Miért lenne célszerű? Mi előnye lenne?
júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nemaRendőrség ***** válasza:

Miért lenne jó?

Az én autómban elektromos váltó van, toyota hibrid. Ha tönkremegy az vagy pl a 12v aksi akkor csak emelővel lehet mozgatni a kocsit, nem lehet tolni. Csak gyújtáson vagy bekapcsolva tudom üresbe rakni.


Örülj neki, hogy lehet tolni a kocsidat

júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5.

Ha tönkremegy, akkor elektromoson behúzni sem lehet. Ha meg már utána megy tönkre, akkor meg tök mindegy, hogy előtte gombnyomással vagy automatikusan lehet behúzva, mindenképp szívás.

júl. 24. 21:52
 7/9 A kérdező kommentje:

4.

Mondjuk az ember nem felejti el. De még ha nem is szokása elfelejteni, akkor sem kellene rajta filózni, hogy tényleg behúzta-e (megállapítani csak ránézésből ugyebár általában már nem lehet), mint a vasalónál, hogy azt meg tényleg kihúztam-e, mert annyira automatikus a mozdulat, hogy nem is emlékszünk rá. Szumma szummárum, legalább opcióként minden autóba ott kéne legyen, hogy behúzkodja magától, méghozzá ez alapbeállításként, aztán, akinek mégsem tetszik, az kikapcsolja ezt a lehetőséget.

júl. 24. 21:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyitott kapukat döngetsz, a mai autók között már a legtöbbön be lehet állítani, hogy ha leállítod, vagy P-be rakod, automatikusan behúzza a rögzítőféket.
júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8.

Aha. Hát sokon még nem megy az biztos, elég soká jutott eszükbe akkor, pedig szerintem csak 10 percet kellett volna még gondolkodni az elektromos kézifék bevezetésekor, hogy milyen előnye lenne még.

júl. 25. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!