Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha sok autóm van és minddel...

Ha sok autóm van és minddel az utcán parkolok a házam előtt (környékén ahol van hely) az ellen lehet kifogása az utcában lakóknak, hogy nekik kevés hely marad, vagy amig szabályosan parkolok addig annyi autóval parkolok amennyivel akarok?

Figyelt kérdés
júl. 24. 07:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Jogilag nem lehet kifogása, gyakorlatilag viszont bunkóság.
júl. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kifogás nem lehet, közterület, az parkol oda aki akar.
júl. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hallottam valami olyat hogy bizonyos flotta mennyiség fölött már saját telephely kötelező. Vagy ilyen magánemberként nincs de ha vállalkozó lennék és a kocsijaim a vállalkozás nevén lennének akkor már igen?
júl. 24. 08:04
 4/16 b1812567 ***** válasza:
100%

Jogilag parkolhatsz annyi autóval, amennyivel akarsz (ha van biztosítás és műszaki rajta). A lakóknak lehet kifogása, de annak jogilag nincs hatása.

Ugyanakkor, ha nagyon pofátlanul teszed ezt, akkor ők is tudnak kellemetlenkedni. Ha egy centire átlépsz egy előírást és hívják a közterest/rendőrt, vagy az autóid elé-mögé állnak szorosan, a bejáródra sz@ratják a kutyát, stb.

És elég egyetlen szélsőségesen felbosszantott szomszéd, hogy jelentős kárt okozzon.

Szóval szerintem jobb a békesség, és találj ki valamit. Ha sok autód van, és mindre tudod fizetni a terheket, költségeket, akkor biztosan tudsz jobb parkolóhelyet is találni néhánynak.

júl. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 b1812567 ***** válasza:
100%

Ja igen, ha nem magánemberként tartod ezeket, akkor ott már kell a telephely, stb. Amibe viszont már a szomszédoknak is lesz jogilag beleszólása.

Ha pedig feketén dolgozol valamit (szerelsz, fuvarozol), akkor pláne nagyon ráfázhatsz a felbosszantott szomszédokkal.

júl. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg magánember vagyok de akkor ez egy fontos kérdés mert ahogy vállalkozóit kiváltok más lesz a helyzet? Vagy csak akkor ha a kocsim is a vállalkozást nevére kerül mer ez se mintegy hogy vállalkozónként ha magánemberként van kocsim akkor mi a helyzet? Esetleg a vállalkozás tulajdonában lévő kocsiknak van egy darab száma ami fölött telephely kell?
júl. 24. 08:26
 7/16 A kérdező kommentje:

Ha ráállnak a kocsimra akkor nem hívhatok én magam közterest?

Meg egy jó kérdés hogy a kocsi kamerázhatja-e önmagát ez egy örök vita téma hogy kamera vehette közterületet viszont és hogy mi a helyzet a fedélzeti kamerával esetleg parkoló autóban. Ez két élü fegyver amikor valaki valakinek kárt okoz mert nem tetszik neki valami ami jogszerű

júl. 24. 08:29
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha például közterületen ugyan, de az én portám előtt parkolnál rendszeresen, EGYSZER megkérnélek hogy ne tedd.
júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Na jó az egy másik ügy ha valaki emberileg oda jön hozzám és azt kéri hogy hát bocsánat de zavarom akkor természetesen figyelembe veszem.
júl. 24. 09:00
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a helyet, de ha pl a 10 lakásos társasház előtt van 10 hely, amiből 5-öt elfoglalsz, akkor nem kell hozzá diploma, hogy rájöjj, hogy ez nem oké.


Ez olyan, hogy felénk hivatalosan este 10-től kell csendben maradni. Az új szomszéd minden este 21:59-ig nyerítve röhög az erkélyén.


Jogilag nem tehetünk semmit, de mindenki utálja...

júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!