Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G 1.2ről Skoda...

Opel Astra G 1.2ről Skoda Octavia 1.9TDI-re valtani vélemény?

Figyelt kérdés
Szeretnék új autót venni, mert az én autóm nem autópályára tervezték és szeretnék nagyobb autót így lassan 26 évesen. Kb 2002-2009 közötti Skoda Octaviat néztem ki, fenntarthatóság alapján is kedvezőbb nekem mint egy VW, Audi, BMW stb. Opelnél nyilván nem olcsóbb, picivel magasabb a szervízdija, de VW-nél olcsóbb, szóval második autónak tökéletes, főleg hogy nemsokára pályakezdő leszek egyetem után. Azért venném mivel szeretnék kirándulni vele hosszabb távon, illetve családi autónak is tökeléletes választás lenne. Ti mit gondoltok erről?max keret kb 2 misi lenne.

júl. 20. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
1.9 TDI az isten?
júl. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy megkímélt 1.6SR sem rossz, ha nem futsz irdatlan kilómétereket/és vagy az 1.9PDTDI-it akarod hegyezgetni.

Szervíz dijakat nem a Volkswagen-ség viszi fel, fenntartani nem nagyon más mint a korabeli 5-ös golfot. Ugyan az a fékbetét/vezérmű szíj/motorolaj megy az Audi A3-ba is mint a Golfba vagy az Octaviába.

júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rohad már sajnos, nézz alá, vidd el alvázvédő kezelésre (ha TTF féle Mike Sanders belefér, az kiemelkedően jó cucc). 1.9 vagy DPF miatt lesz nyűgös mk2-ben, vagy hajtókar csapágyak miatt. Nézz BKD motorkódot (2.0), ellenőrizd a hengerfej cikkszám utolsó karaktert (C betű jó, B nem jó, A meg nagyon kerülendő). Bosch megbízható PD elem, láncos olajpumpa, nincs gond csapágyakkal, 16 szelepes hengerfej hosszú távon jobb, nincs DPF sem bennük. Vezérlés görgő tőcsavar legyen felfúrva 1.9-hez való nagyobb menetre, különben ki tud szakadni. Hajrá. Vagy ha csak olcsó üzem kell, Octavia mk1 Tour 1.9 TDI ugyanilyen évjáratokban létezett. A3, Golf, Leon is annyiba fog kerülni fenntartásban, mint a mk2 Octavia, ahogy írták - lemez alatt ugyanaz a technika.
júl. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy egy Astra G-t nem pályára terveztek?

Egyébként nyilván egy Octavia jó választás lehet, feltéve persze, ha a megfelelő állpaotú autót meg tudod találni és meg is tudod fizetni

júl. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 gondolom az 1.2 szívó motorral nem a belső sáv réme :)
júl. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Attól még, hogy ma már erősen alulmotorizáltnak számít, több, mint költői túlzás, hogy pályára tervezték.
júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!