Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell félni autóeladásnál az...

Kell félni autóeladásnál az adás vételi miatt ? Ha 2-2 példányban kitöltjük és leadom okmányirodában akkor nekem már nem eshet úgymond bajom,hogy mit csinál a következő tulaj vele ?

Figyelt kérdés
Bármilyen kocsit vagy roncsot megvesznek főleg nem magyarok. Mit csinál a következő az engem nem érdekel ha kitöltünk adás vételit írunk. Egyébként vannak olyanok akik maguktól mondják csak adjam el a kocsit.
júl. 14. 16:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem írja át . Balesetezik. Nem viszi eredetvizsgára stb.. Engem az már nem érinthetne igaz adás vételi miatt ?
júl. 14. 16:34
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Óra perc pontossággal kitöltitek, másnap leadod, 1 példányt megőrzöl.
júl. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell beszarnom ez miatt ? Félnem .
júl. 14. 16:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell leadni sem, csak ráírni a dátumot és időpontot (precízen, pontosan), aláírni és kész. Abban a pillanatban lekerül rólad a felelősség, még annak ellenére is, hogy a rendszerben még ugye a te neveden van. Nem véletlenül van ez így kitalálva, hiszen az átíráshoz nyilván idő kell, szép is lenne ha ezalatt az idő alatt az eladó tartozna felelősséggel. Mindenki autót venne törvénytelen/illegális dolgokhoz, aztán leb*szná az autót az út szélén, a rendőr meg téged vágna börtönbe. Nem lenne vicces. Ezért fontos, hogy a szerződésre precízen rá legyen írva a pontos időpont. Nem csak a dátum, nem egy random időpont, hanem a valós, pontos időpont. Így amikor elviszi az autót, akkor már bármit csinál, az az ő felelőssége.


Nekem is volt ilyen, előző autómat eladtam, egyikünk sem jelentette le azonnal, csak napokkal később. Rá egy hónapra jön a levél, hogy matrica nélkül, utánfutóval lekaptak az autópályán, fizessek. Mondom én biztos nem, mert nincs is utánfutóm, illetve éves országos matricám van. Nézem a dátumot, eladás utáni másnap. Becsattogtam a NÚSZ-hoz, leraktam eléjük a levelet, hogy mondom kaptam egy ilyet, meg az adásvételit, hogy az autó abban az időpontban már nem volt az enyém, 2 percig nyomkodta a gépet, levette a nevemről a büntetést (és nyilván rárakta az új tulajéra), kész. Persze emiatt megéri minél hamarabb átíratni, de ha nem íratod át azonnal, az sem gáz, csak akkor lehet extra ügyintézés lesz belőle, mint nálam. A lényeg a pontos dátum/időpont feljegyzés.

júl. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Abban a pillanatban, hogy eladod, a biztosítást még lemondhatod, de automatikusan lemondódik, amikor beviszed az egyik példányod a kormányablakba, amire van 8 napod, vagy asszem már online is intézhető, ha eladó vagy. Igazából a vevő már akkor illegalitásban van, ha lábon viszi el úgy az autót, hogy az adás-vételi kitöltésekor nem kötött biztosítást. Én legutóbb laptoppal mentem vásárolni, amíg a tulaj kereste a törzskönyvet, elkértem a feleségétől a wifi jelszavukat és megkötöttem a biztosítást miközben kitöltöttem mind a 4 példányt (laza tulaj volt, elém rakta az okmányait, hogy körmöljek én).
júl. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!