Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motor jó 125ccm²...

Milyen motor jó 125ccm² kategóriába ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tervbe van az A1-es motor jogosítvány nálam, és érdekelne,hogy ti milyen motort tudnátok ajánlani.


A sport motor kategória nem igazán érdekel, inkább a naked/robogók,illetve van egy enduro motor,ami nagyon megtetszett ( első motor amivel kezdem a felsorolást)


Amiket eddig néztem, és szimpatikusak, azok: Honda Varadero xl 125, Honda Forza 125, Benelli bn 125.


Az érdekelne,hogy ti nektek mi a véleményetek ezekről a motorokról,akinek van személyes tapasztalata, mindenképp írja le,sokat segítene.


Illetve,ha van még motor amit tudtok ajánlani ezekben a kategóriákban, nyugodtan írjatok le.


Előre köszönöm a segítséget!



júl. 9. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
ezer köbcenti alatt ezek csak motorocskák
júl. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
" motorocskak " xd..kezdesnek pont tokeletes.
júl. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Miért is lenne "motorocska" a 125ccm³ kategória?


Kezdő motornak ez bőven elég,hogy megtanulja az ember az alapokat,magabiztosabban tudjon majd nagyobb kategóriájú motort is vezetni.


Nem értem az ilyen ember minek szól hozzá a témához,ha segíteni se tud...

júl. 10. 00:20
 4/12 anonim ***** válasza:
az uj motor a jo motor. nekem tetszik a Zontes, Malaguti, Sym.. nem feltetlen vennek hondät vagy yamahät. kezdesnek egy 25ös pöcsköszörü böven eleg.
júl. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a Varaderot mär regen nem gyärtjäk, igy ez kicsit lutri...
júl. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát, a Varadero is sporttúra, én inkább valami nakedet ajánlanék 125 köbcentiből. Főleg, ha tervezel később nagyobb kategóriát, azzal lehet a legkiegyensúlyozottabban tapasztalatot szerezni. KTM Duke-ot sokan szeretik, meg ugyanannyi embernek csak a baja van vele, Honda CB125F egy baromi jó motor, más japánt ebben a kategóriában nem próbáltam, de én mindig a japánra voksolnék. Az új motor a jó motor baromságot is felejtsd el, ha nem vagy milliomos. Normális tulajtól karbantartott motor használtan is ugyanolyan jó, csak még nincs benne mindenféle űrtechnológia.
júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen,azt tudom,hogy a Varadero jó ideje nincs gyártva,de attól függetlenül szerintem jó motor mai napig és sokan azt mondják,hogy megbízható,sokat bír eléggé.


Megnéztem a Honda CB125F-et is,az szimpatikusabb mint a Varadero,illetve az ára se túl sok


Mivel nem vagyok valami gazdag, így nem nagyon tudom megengedni,hogy új motort vegyek,maradnak a pénztárcabarát választások.

júl. 10. 13:14
 8/12 anonim ***** válasza:

A cb 125f az olcso modell, kb a melobajäräsra. Cbs fekkel, elöl tärcsa hätul dobfékkel.leghütes,10 lo 5ös vältoval..

A cb 125r meg a fullos vizhütös 15 lovas,abs-es 2 tärcsafékes 6os vältos.

júl. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak annyi a probléma,hogy a cb125r,ahogy néztem használtautón,kicsit sincs abban az ár kategóriában amit meg tudok engedni...
júl. 10. 22:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Valamit valamiért. Figyelj, szerintem A1 jogsival tök mindegy, hogy 10 vagy 15 lóerő. Egy kategória. Gyorsabban lehet vele rutint szerezni, mint amikor a 25 éves nulla tapasztalattal egyből 600 köbcentire ül. (Mondjuk úgy is lehet, csak lassabban meg óvatosabban kell csinálni, az első pár évben kevesebbet fejlődik az ember, mint kisebbel fejlődne.)


Autóútra, autópályára meg sem a 10, sem a 15 lóerőssel nem túl egészséges felmenni véleményem szerint. Ha mindenképpen motorozni akarsz, mielőtt letehetnéd életkorodból kifolyólag az A2-t, tök mindegy, hogy F vagy R. ABS nem árt, ha van benne, (hát ha még lenne kipörgésgátló meg dual fék), de ezen kívül nem kell sok minden egy motorba. Meg arra azért számolj, hogy azt bizony nem csak megvenni kell, hanem az átíratás is költség, a biztosítás és teljesítményadó nem túl nagy költség évente, de költség, ami nagy költség lesz, hogy jól átnézetni és egy csomó mindent megcsináltatni rajta, amiről lehet, az előző tulaj sem tudta, hogy nem teljesen frankó. Nyugodtan dobj rá az irányárra 20%-ot, és ahhoz mérd a pénztárcádat.

júl. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!