Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell megállni egy SIMSON-al?

Hogy kell megállni egy SIMSON-al?

Figyelt kérdés
Havernál motoroztam és amikor megálltam vele lefulladt alattam. Mit csináljak hogy ne fulladjon le?
2010. okt. 31. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tedd üresbe és úgy engedd ki a kuplungot ... ha meg üresbe volt akkor nincs alapjárat a motoron...az meg a motor hibája nem a tied..
2010. okt. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kösz! Nem üresben volt hanem egyesben. Most olvastam hogy a SIMSONnál egy csomó mindent kuplungal kell csinálni,beleértve a megállást is.
2010. okt. 31. 17:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen.

Ha sebességben van akkor be kell húzni a kuplungot mielőtt megállsz és behúzva kell tartani ameddig el nem akarsz indulni.

Ha üresbe teszed mielőtt megállsz akkor kiengedheted a kuplungot.

Én is csináltam azt hogy 2-esből üresbe tettem és megálltam.

2010. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ÉééRtem!:D

Am 14/F jogsi nélkül. xD Most mentem életemben először mocival.

2010. okt. 31. 18:14
 5/11 anonim ***** válasza:
ismerős helyzet:DDvelem is tökugyanez voltXDDD
2010. okt. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező


Na megkapod az első választ valószínüleg az első olyantól, aki motorozik is:


Szóval, nem csak simsonnal kell kuplunggal megállni, hanem az összes többi motorral és a manuális váltós autókkal is.

Úgy állsz meg motorral, hogy elkezdesz fékezni. és nem sokkal mielőtt már teljesen megállna a motor behúzod a kuplungot. Ha ilyenkor azután kiengeded, akkor rögtön lefullad. ha tovább akarsz menni, akkor a kuplungot hagyd behúzva és mielőtt újra elindulsz tedd egyesbe (legalul van). Ha pedig megállsz és nem akarsz tovább menni a megállás után, akkor behúzva tartod a kuplungot és leállítod a motort. Ha leállítás után tolni akarod, akkor vagy még leállítás után, vagy még előtte üresbe kell rakni, mert ha sebességben hagyod, nem lehet tolni.

2010. okt. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%

Azta 22:42 te aztán tudsz valamit!! Gratulálok..igazi észlény vagy (Y) Egyébként első vagyok és én is motorozok. Gondolom te egy simsonos vagy fél éves tapasztalattal. Hát én egy suzuki gsxr 1100-assal kicsit több tapasztalattal. Fogjuk rá hogy tudsz motorozni DE NEM VAGY MOTOROS. Eltudod vezetni a kis sz*rodat de akkor sem vagy motoros!!

1.Fékezéskor kuplungot kell húzni, kivéve vészfékezéskor. Lassításkor nem kell mert akkor a motorfék az ami leviszi a sebességed. És nem lassítva állsz meg hanem FÉKEZVE!(Szal 1. kuplung 2. fék)

2. Motort nem sebességbe tesszük le , ugyanis elinduláskor elfelejti hogy sebességbe van beakarja rúgni / önindítózza és kiugrik a kezéből ( egy 14 éves szerintem egy simson-t se tud visszafogni ( nem cikizésből mondom)


De ha elkezded a jogosítványod és a szerkezet és üzemeltetésnél tartotok majd , akkor fogod igazán megérteni a MOTOROS témát. Ekkor te is még csak vezetni tudod. NEM leszel motoros... az majd csak pár év tapasztalat után leszel. Amikor rájössz mi is az a motoros ...hát nem 1 simson meg egy vezető friss jogsival ...

2010. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Átb-sznak!!!! Tedd le a lábad két oldalra, ne úgy csináld ahogy ők!!!Ezek miatt van annyi eladó horpadt motor...
2010. nov. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:06


Soha nem volt simsonom, és nem fél éve motorozom. És én mindig sebességben hagyva rakom le a motort, mert úgy fixebb. Amúgy elmondanád, hogy az SR-eket kivéve hol van a simsonon önindító?


Még valami, a gixer 1100ad milyen évjártú?

2010. nov. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

13:51


Igen? Fixebb? miért? elfújja szél? Nem papírból van az... ha nagy a szél akkor meg szélirány-ellentétes irányba kell letenni , azaz szélirányba. Ennyi. Önindítót meg arra értem , hogyha simsonon így szokja meg , akkor HA lesz nagyobb gépe azon is úgy fogja csinálni. Egyébként meg honnan tudod hogy nem SR-e van?

2010. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!