Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autóklíma egyszercsak...

Ha az autóklíma egyszercsak nem fúj hideget, és másfél héttel korábban volt klímatisztításon, akkor lehet összefüggés a két dolog között?

Figyelt kérdés

Korábban soha nem volt probléma a klímával, illetve a tisztítás után is jól ment másfél hétig, aztán hirtelen tegnaptól már nem fúj hideget.


Lehet összefüggés a két dolog között, vagy csak véletlen egybeesés, és más oka van, hogy nem tud hideget fújni?


júl. 7. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen autó, digitális vagy manuális klímás? Habbal tisztították? Csak az elpárt vagy a légbefúvóknál a teljes rendszert behabozták?

Mik a tünetek? Kompresszor behúz? Szakaszosan üzemel vagy egyáltalán nem?

júl. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy igen, vagy nem. Nem lehet egyértelműen megválaszolni.
júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Automata klíma. Hogyan lehet megállapítani, hogy a kompresszor "behúz"? Az autó fúj levegőt, de a klímát bekapcsolva a befújt levegő nem hideg egyáltalán, hanem kinti hőmérsékletű.
júl. 7. 14:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Elszökött a gáz, menj el egy klímáshoz és mérje meg.
júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehet megállapítani, hogy a kompresszor "behúz"?"

Szemrevételezéssel. Bekapcsolod a klímát és megnézed, hogy a kompresszor elindul-e.

júl. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha nincs gaz benne, akkor a kompresszor se fog elindulni.

Gondolom ozonnal tisztitottak, semmi osszefugges nincs. Vidd klimas szakemberhez.

júl. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6, pont ezért írtam, hogy meg kellen nézni, hogy egyáltalán elindul-e a kompresszor. Azt látja szemrevételezéssel. Aztán el lehet gondolkozni, hogy mi okozza. Nincs elég közeg, elektromos, mechanikus hiba, stb... A nyomás hiányát nem tudod szemrevételezéssel megállapítani.
júl. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma újra kellett mennem a kocsival, próbaképpen bekapcsoltam a klímát, és csodák-csodája, most fújta a hideget. Nem tudom, a múltkor mi lehetett, a klíma hűtőgombja be volt nyomva akkor is, nem az maradt el.
júl. 9. 14:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálam akkor volt ilyen, mikor le volt tapadva a klíma nyomáskapcsolója. Diagnosztikával OBD-n keresztül azt mutatta, hogy nincs benne nyomás, el se indult a komprsszor. Oké, gondoltam fel kell töltetni. Rárakva a töltőt a mechanikus nyomásmérő meg 14 bart mutatott, fullva volt töltve.

Nálam is av olt hogy reggel hidegen mindig elindult és jól hűtött. Egész nap munkahelyen állva jól átforrósodva meg semmi, nem indult el. A nyomáskapcsolót (nálam szerencsére elérhető helyen van, a klímahűtő mellett) ha megkocogtattam, egyből indult is a kompresszor. Azán hőmégfúvóval jól megmelegítettem kívülről, közben kopogtattam. Azóta nem hülyéskedik.

Nem 100%, hogy nálad is ez a baj, csak egy eshetőség. Klmástól kérdeztem utólag. Ő azt mondta, hogy ha sokáig nem volt használva, vagy fel se volt töltve a rendszer, akkor le tud így tapadni.

júl. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!