Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy rendőri traffipax...

Ha egy rendőri traffipax bemér akkor csak ha nagyon gyorsan megyek akkor állìt meg? Màs esetben "csak" a csekket küldik?

Figyelt kérdés
júl. 2. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen esetben megállíthat. Ha megállít, akár 3km/h túllépésért is adhat 5-10 ezres csekket.

Plusz, ha megállít, pontot is ad sajnos.

júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De úgy értem hogy ha 3km/h val haladok gyorsabban lefotóz majd jön a csekk vagy pl ha màr 30-al többel megyek akkor meg is àllìt? Ott van vlmi határ?
júl. 2. 19:56
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

3km/h-nál nem jön csekk. 50-es táblánál kb 65-től, 90-nél 106-tól, 130-nál 151-től.

Bármikor utánad mehet, ha akar. Ha nem fotóz, de bemért 50-nél 53-mal, akkor utánad mehet és írhat csekket.


Pontos táblázatot találsz neten, hol mennyire büntetnek.

júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bem így működik. Vagy megállítanak, vagy nem. A gyorshajtás mértéke ezt nem befolyásolja.

Ha megállítanak, sokkal kisebb a türéshatár.

júl. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Szedjük kétfelé.

1. Megállítanak. Ezt sokszor úgy csinálják, hogy egyik sarkon ott a trafi, következő sarokban meg ott a másik rendőr. Akkor ő dönti el, megállít-e, helyszíni bírság, pont a jogsiba.

2. Úgy mér be, hogy nem állít meg. Ilyenkor közigazgatási bírságot kapsz, objektív felelősség, azaz a gépjármű fenntartója kapja a csekket. A túllépés függvénye a bírság, 100 km/h sebességkorlát alatt 15 km/h túllépésig nem bírságolnak, 100 feletti korlát fölött 20-as túllépésig nem, de utána 39 ezer a legkisebb összeg, amit kiszabnak. A +3km/h, adott érték felett +3% korlátot törölték el nem rég. De annnyira komolyan veszik, hogy amikor 90-es úton annó olyan sebességgel mentem, hogy a 3%-t levonva 105,25 volt a sebesség, ami több, mint 105, már küldték is az akkor még 30 ezres csekket.

júl. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Az meg egy másik kérdés, hogy működik-e egyáltalán a véda. Sok helyen nem, mert nincs pénz fenntartani a rendszert, főleg ami több irányban akár 4 sávot "átölel", azok jellemzően amúgy nem is fotóznak. De ezt sosem tudhatod biztosan. Papíron asszem 90 napot mondanak, hogy küldik a bírságot, de nem érdemes aggódni rajta, mert ha megbírságolnak, 2 héten belül jellemzően kiderül, a parázás olyan, mint a hintaszék, egy darabig lefoglal, de sok értelme nincs.
júl. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#7 pont egy olyan helyen mentem ahol aznap aktivàlták àllìtólag 😄
júl. 3. 20:21
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy igazad van felesleges kattogni rajta ha lefotóztak akkor majd jön a csekk ha nem örülünk :D Csak az idegesìt hogy azt a pénzt máshova is elszórhattam volna 39K az gáz , legutóbb amikor megcsesztek még csak 30K volt 😃
júl. 3. 20:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, erre van egy egyszerű megoldás, nem kell gyorshajtani. Mondjuk lakott területen kívül én is folyton gyorshajtok, de csak annyival, hogy időben meglássam a védát. :D
júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!