Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő autónak mit ajánlotok?...

Kezdő autónak mit ajánlotok? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Friss jogsi nő vagyok, Pesten élek, így a parkoló helyek miatt a kisebb autókat nézegettem, viszont rokonok mind vidéken vannak, így nem kizárólag városi vezetésre keresek autót, lehetőleg benzinest, 4-5 ajtósat.

Anyagiak: első körben 700ezerig keresgélek(ebben nyilván nincs benne az átnézés, átírás stb), ha nagyon szükséges tudok feljebb menni az árban.

Tudnátok ajánlani márkákat?



júl. 2. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem valami 1.4-1.6 közötti szívóbenzines motorral nézelődj. Ez ilyen aranyközépút városi és országúti/autópálya használat között. Kisebb nem elég nagyobb utakra, nagyobb meg feleslegesen sokat enne városban.


Például Ford Fiesta elég jó választás és 700 ezer környékén már elég jó állapotúakat lehet venni. Toyota Corollák is motorikusan nagyon jók. Opel Corsa C esetleg. Kia Rio sem rossz ennyi pénzért.


Ilyesmi felhasználásra amúgy a Suzuki Swift 1.5 lenne a legjobb szerintem (nem a régi klasszik Swift, hanem a 2004-es újabb fajta), de azok millió körül indulnak. Swift helyett SX4 esetleg, nem nagy autó az sem, bár nagyobb, mint a fentebbi városi kisautók, viszont némileg olcsóbb a Swifteknél és tulajdonképpen ugyanaz, csak máshogy néz ki, de "belülről" ugyanaz.

júl. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Corsa C, esetleg Ignis
júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kicsit vitatkoznék az előttem szólókkal:

Szerintem válassz kicsit nagyobb autót. Messzebb vannak a lökhárítók. Ha elnézel valamit (velem ez előfordul 15 év 400 000km balesetmentes közlekedéssel is, csak mázlim van)

A nagyobb autó jobban véd, de kicsit többet is fogyaszt, de az országúti szakaszokon nagyon sokkal kényelmesebb.

júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Nem a mi dolgunk eldönteni, hogy neki mekkora autó kell.
júl. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a kisebb méretű autó a helyi parkolás miatt lenne hasznos, illetve mivel még nincs benne nagy gyakorlatom biztosabban érezném. Ha lesz valamennyi gyakorlatom majd cserélném nagyobbra.
júl. 2. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is friss jogsis nő vagyok. Opel Corsát vettem, és imádom. Pici, könnyű vele parkolni, manőverezni, de hosszabb úton is megállta a helyét. 1.2 est keress klímásat ha lehet. Nekem is ennyi volt kb a keretem rá, mikor vettem. OPEL corsa facebook csoportokat érdemes böngészni, ne kapkodd el.
júl. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!