Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyárilag megadott felni/gumi...

Gyárilag megadott felni/gumi méret helyett lehet az adott méretek váltóméretét használni legálisan?

Figyelt kérdés

Most vettem egy autót amihez felnit és gumit kell vennem. A felni R18-as lenne. Ehhez hivatalosan előre 225/40, hátulra pedig 255/35 kellene (B oszlopra és az interneten is ez van írva).

Én előre és hátra is 225/40-et szeretnék. Mivel ez a méret váltómérete a 255/35-nek így kerékméretben egyértelműen nem lenne különbség.

Egyébként a gyári ajánlott az R17-hez ezen az autón, elől és hátul is 225/45, így gondolom 18 colosnál sem lenne gond ha ugyanaz lenne elől hátul.

Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban ne hagyja magában, szívesen várom a válaszokat, előre is köszi érte!



tegnapelőtt 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, lehet.
tegnapelőtt 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, ez a váltóméret lényege, hogy a kerék teljes átmérője nem változik.
tegnapelőtt 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A napokban olvastam itt egy ehhez nagyon hasonló kérdést. Keress rá!
tegnap 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!