Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet tudni valamiből, hogy...

Lehet tudni valamiből, hogy egy klíma rossz vagy csak üres?

Figyelt kérdés

Vettem egy régi manuális klímás Swiftet. Ha bekapcsolom a klímát, a gombja világít, de ugyanazt a langyos kinti levegőt fújja be mint klíma nélkül.

Félek, ha feltöltetem és más baja van, akkor potyára fizetem a feltöltést, elszökik a gáz esetleg.

Lehet valahonnan tudni, hogy csak kiürült e? Illetve ha elviszem feltölteni, ott észreveszik ha nem jó és szólnak, hogy felesleges?



tegnapelőtt 09:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Csak hogy értsétek a dilemmámat, el kellene holnap mennem BP-Győr oda-vissza és kibírhatatlan meleg van a kocsiban. Ha biztosan tudnám, hogy csak kiürült, gyorsan elvinném valahova feltöltetni ha találok ilyen helyet ami pl ma délig nyitva van. De ha mondjuk más a baja a klímának, akkor nem futkosok és költök most erre feleslegesen.
tegnapelőtt 09:48
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert ha nincs nyomás rendszerben nem kapcsol a kompresszor. Mindekképp klímás és feltöltés a leggyorsabb próba. Sajnos ezt meg kell kockáztatni.
tegnapelőtt 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A klímagép nem tölt automatikusan. Először leszívja azt a gázmennyiséget, ami benne van, aztán vákuumot hoz létre a csövekben és csak ezután tölti fel a rendszert gázzal.


Szóval ha találsz helyet, ami nyitva van és tudnak fogadni, akkor menj el, mondd el mi a helyzet, ráteszik a gépet és az első lépésnél kiderül, hogy üres-e. De ha üres, azaz szivárgás van, az sem mindig olyan mértékű, hogy most feltöltik, 2 óra múlva meg már üres. A szivárgás mértéke lehet bármekkora. Szóval ha ekkora távot kell menned ilyen melegben, akkor lehet megérné feltöltetni és remélni, hogy kibírja az utat. Lehet nem lesz szerencséd és holnapra semmi gáz nem marad, meg ugye ha az utat kibírja akkor is rövid időn belül újra szar lesz, szóval mondhatni pénzkidobás a töltés, de legalább holnap nem döglesz meg a melegben.

tegnapelőtt 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem jàrtam még így egy kocsival sem, hogy minimálisan sem hűt a klíma semmit. Ha ez a helyzet, attól még lehet hogy csak hagyták takkra kiürülni vagy valószínű, hogy más baj lesz ott?
tegnapelőtt 10:04
 5/8 anonim válasza:
100%
A legtöbb helyen klímatöltéskor leszívják a maradék gázt belőle és nitrogénnel feltöltik hogy ereszt-e valahol. Csak utána töltik fel klímagázzal. Így megtudjnak spórolni neked felesleges töltögetést. Keress egy ilyen helyet és ott töltesd fel :)
tegnapelőtt 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Ezt a hétvégét már megszívtam, de jövő héten megnézetem.
tegnapelőtt 11:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem úgy volt, hogy feltöltötték gázzal és uvs színezővel és vigyem vissza egy hónap múlva vagy ha megint nem kapcsol be. Visszavittem, megmondták hol ereszt és adtak egy ajánlatot a javítására. Igaz, én nem javíttatta meg, mert 1 teljes év alatt nem eresztette el annyira, ne kapcsoljon be a klíma. Te nem leszel ilyen szerencsés valószínűleg. Nem tudod megúszni a feltöltés árát sajnos. De lehet hogy előző töltésnél raktak bele már uvs színezőt, akkor látni fogja a klímás, hogy hol ereszt. Meg asszem van valami nyomáspróba is amit csinálnak, hogy mennyire ereszti a gázt, ha nem annyira, akkor lesz az gondolom amit nekem csináltak.
tegnapelőtt 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először nyomás próbázni kell és az megmutatja hogy hol szökik el.

Mert ha nincs benne akkor az valahol elillant.

tegnapelőtt 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!