Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hirtelen gázadásnál ha uresben...

Hirtelen gázadásnál ha uresben van a kocsi nem azonnal indul meg, hanem rúg egyet a kardánnál valahol hátul, az mi lehet?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban csinálja. De csak amikor uresbol gázt kap, ha sebességben van, akkor sosem. Automata váltós és terepjáró Range Rover.
tegnapelőtt 02:58
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Hát vélhetően maga a kardán. Mássz alá és nézd meg. Kézzel is érezni, ha van már lógása.
tegnapelőtt 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Üresben miért indulna meg??
tegnapelőtt 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
milyen autó ez, ami üresben is megindul?
tegnapelőtt 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm! Igen valószínűleg ez lesz, te értesz hozzá látom.


Többiek: automata váltós a kocsi, ugy uresben, hogy D ben uresben, tehat nem egyes vagy kettes - mert automata valtos kocsi is kiveszi magát uresbe D ben is ha lassabban gurul és ott is vannak sebesség fokozatok ugyanugy, attól még hogy automata.

tegnapelőtt 10:35
 5/10 anonim ***** válasza:

4. Akkor miért nem ezzel kezdted .

De nézd vissza milyen baromságot írtál és még van pofád lepontozni??!!

tegnapelőtt 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megnéztük haverommal alá mentünk és valóban lóg - de ez nem is értem hogy lehet, egy 2016 os auton, amiben 160 ezer km van csak.


Utolso: nézd csak meg, én jól írtam mindent 😃

tegnapelőtt 15:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos manapság egyre gyakrabban előfordulnak gyári hibás kardánok a nagyobb teljesítményű autókon.


Én BMW-ket szerelek csak maszekban, de már többel találkoztam.


A kardánnak egyedül az árthat, ha valaki folyamat gyorsulási versenyeket rendez vele két lámpa között, vagy épp rendszeresen rajtprogramozik (launch control). Ilyen körülmények között 160 ezernél is lehet baja, de amúgy minden más esetben gyári hibás darab. Meg amúgy se hiszem, hogy így használnál pont egy Land Rover kaliberű autót. Persze a végeredmény az, hogy vehetsz új kardánt, amiből persze utángyártott egyik márkához sincsen.


Amit még érdemes lenne megnézni, hogy esetleg nem-e csak a kardánfelfüggesztő csapágyak mentek gatyára.


(#1 voltam)

tegnapelőtt 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Sokminden hasznosat leírtal. Hat nem szokásom vele gyorsulasokra járni, pedig 4.4 es V8 as dízel, de én csak nyomatekbol autozok. Joo neha szoktam egyet egyet, de nem napi rendszeresség ez egyáltalán. Ujonnan vettuk es nem kis pénzt fizettunk ki érte, lekopogom mas baja nincs, csak olajcsere, fékbetét és hatso lengéscsillapítok voltak eddig a 8 ev alatt. Majd meg kell nezni azt a csapagyat is amit mondasz, igen. Remélem joo lesz hamarosan, mert nagyon szereti az egész család 🥹


Nagyon szépen köszönjük még egyszer az infókat!

tegnapelőtt 21:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ha a kardántengely hibás, akkor nem tudom, hogy mennyire tudnál találni belőle bontottat. Mégsem egy gyakori típusról van szó.


Egy BMW-be a gyári kardán 500 ezer - 1 millió ft között mozog, szerintem itt sem kevesebb.


Ráadásul (BMW esetén) a kardánkereszttel együtt árulják egy egységben, és együtt vannak gyárilag kicentírozva. Tehát ha még találsz is bontottat, olyan kell, amin rajta van a kereszt is. Mert ha két autóból kombinálod össze, az sajnos 100% hogy ütni, rázni fog valamilyen szinten. Vannak cégek, akik foglalkoznak kardántengely centirozassal, de sajnos ezeket már utólag nem lehet megcsinálni. Lutri, 20-bol 19 ugyanúgy ráz a centirozas után is.

tegnapelőtt 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Automata váltós kocsi sosem rakja magát üresbe.
tegnapelőtt 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!