Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » OPEL Astra G 1.4 classic...

OPEL Astra G 1.4 classic manapság mennyire értelmes választás?

Figyelt kérdés
2007-2008-2009 körüli kocsit nézek, műszaki adottság terén, gondolok itt a lóerőkre, stb. nincsenek nagy igényeim. Legyen benne klíma, megbízhatóan működjön, lehetőleg kombi legyen. Amit szánok a vételárra 1-1.2 millió forint. Ennyiért G Astrákat látok, az 1.4 90 lóerős verzióból. Mit kell ezekről tudni? Megbízhatóak?
jún. 23. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ecotecek érzékenyek az olaj cserére, ha nem tartották be a 10 ezer km/ 1 évet jó olajjal, akkor enni fogja az olajat. Ezen kívül jók. Karban kell tartani.
jún. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Jó választás lehet, még az egyszerűbb motorok vannak benne, megbízhatóak. Olajfogyasztás jellemző. AZ 1.2-es láncos, gyengécske, vannak típushibái, de ha oda van figyelve rá egy megbizható kis motor/kávédaráló.
jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy még a Chevrolet Lacetti lenne a másik opció.
jún. 23. 18:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2 fajta 1.4-es motorral vannak, egyik a láncos, másik a szíjas.

A láncos pontosan ugyanaz, mint az 1.2-es, ami már 1.2-ként is borzalmasan gagyi volt, na erre opel még rátett +15 lóerőt arra a borzalomra.

Inkább vegyél egy 1.6-ost, nem fog többet enni, de nem lesz vele annyi baj.

Az olajat ne egye, zsákbamacska nagyon, meg én szerelőként se tudom, melyik zabálja az olajat, ránézésre. :(

jún. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem 2006 végi classicom van, 1.4 twinport láncos, olajat nem eszi, jól fogyaszt. Ha forgatod az erő is elég. Olajat az enyem azért nem eszik, mert 10-12 ezer kilóméterenként volt cserélve benne mindig, ritka az ilyen. Ha eszi se vészes, alkatrészből csak a régi Swifthez van több, de kényelemben a g astra azért felette van. Ha rövid, 10-20 perces utakra fogod használni, nem a legjobb választás, nem tesz annyira jót neki tartósan. Ha sokat fogsz vele 50-70-90nel menni, nagyon fogod szeretni. 130nál már 4000ret forog ott már 7 körül eszik is nekem. Ha a kínálat aljáról választasz egy nagyon olcsó műszakisat, lehet nyúzni sokáig olajat rátöltögetve.


Nagyon jól mutatja hogy jó konstrukció az, hogy még mindig mennyit látni belőle.

júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!