Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leadjam a biztosítónak a...

Leadjam a biztosítónak a kocsimat ? Mit csinálnak vele szétszedik és újrahasznosítják ? (Totálkáros lett az opel astra g-m ) Mennyit kaphatok a biztosítótól ?

Figyelt kérdés
jún. 20. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Bontónak adod le, nem a biztosítónak.

Bontó tud adni bontási igazolást, amivel végleg ki tudod vonatni a forgalomból.

A használható alkatrészeit amúgy a bontó értékesíti alkatrészként, a többit általában bezúzzák és újrahasznosítják.

jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Biztosítónak hiába adod, úgysem veszik át, meg ez a bontó dolga.

Ha nem te voltál a hibás akkor a biztosító fizet érte valamennyit, de ne számíts hatalmas összegre mert öreg konstrukció 90-es évek végi és ezt fogják nézni, meg azt hogy használtként mennyiért megy a piacon tehát nem sokat.

A bontóba biztosan nem kapsz érte semmit, de fizetned sem kell, a használható alkatrészeket eladják ebből tudják finanszírozni azt a költséget amiből bezúzzák meg dolgoznak vele, ezért nem kapsz érte semmit. Ha Te úgy döntesz hogy kibontasz belőle sok mindent és eladod hogy legyen belőle valamennyid, akkor megszívtad mert nem lehet és ha le is adnád egyrészt neked kell fizetned, másrészt ha valaki felnyom hogy illegálisan bontottál otthon a kertedben akkor úgy megszívatnak mint a huzat.


Add be a bontóba, kapsz bontási igazolást amivel szépen kivonatod a forgalomból, lekerül a nevedről is, és persze a biztosítónak is jelzed hogy már nincs autó így szépen azt is lemondod és ennyi.,

jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem én voltam a hibás. Nem tudtam ,hogy ez így működik,hogy a kárt okozók nem kapnak semmit sem. Meg is érdemli . Totálkáros lett a kicsikém miatta.
jún. 20. 18:39
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
#3 Azt kapja, hogy nem kell zsebből fizetnie a károdat, hanem a biztosító fizeti helyette. Te elviszed márkaszervizbe, megjavíttatod és a végösszeget fizeti neked a biztosító. Ha nem ez az út van választva, akkor pedig a piaci értékének egy részét kapod a biztosítótól, leadod a bontóba és végleg kivonatod a forgalomból. Veszel egy másikat abból a pénzből.
jún. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy villanyszerelő és egy autószerelő ismerősöm szerint nagyobb kárt csinálhatott az a gyökér mint amennyit adni fognak a balesetért. Nem kizárt. Ez esetben az utóbbit célszerű választanom. Legalábbis ettől félnek. Azt mondták annyit adhatnak max amennyit ér a kocsi. Majd kiderül.
jún. 20. 21:45
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha a kocsi értékének csak a töredékét kapom akkor mehet a bontóba. Azt javasolták. Nem éri meg javíttatni ha a javíttatás többe kerül mint a kocsi értéke.
jún. 20. 21:48
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

A kocsi kárkori értékét kell kapnod! Az első ajánlat bagatel.

Válaszolni kell nekik ÍRÁSban!

És "megbeszélni" milyen volt a kocsi. Adnak 200.000-ret de a tiéd egy 600.000 környéki darab, megindoklod kifizetik.

Az átírás költségek(vagyonszerzés, okmányok ára) is JÁR!

A nyakukra kell járni, de fizetnek. Ne hagyd magad! 😉

Én is szívtam már ilyennel.

jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Ja és ha TK akkor nyilván bontó, vagy eladod valami mazohistának. Én a roncsértéket eladással oldottám meg, volt rá az ipsének egy donorja. Átiratta, onnan mit csinál vele az ő baja.
jún. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
TK bocsi mit jelent az?
jún. 20. 23:40
 10/13 anonim ***** válasza:

"#3 Azt kapja, hogy nem kell zsebből fizetnie a károdat, hanem a biztosító fizeti helyette. Te elviszed márkaszervizbe, megjavíttatod és a végösszeget fizeti neked a biztosító. Ha nem ez az út van választva, akkor pedig a piaci értékének egy részét kapod a biztosítótól, leadod a bontóba és végleg kivonatod a forgalomból. Veszel egy másikat abból a pénzből."


Ezt a baromsagot honnan szedted?


Gyorskart fog fizetni, nem szamla vegosszeget!


márkaszerviz, ne rohogtess!

jún. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!