Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A következő tünetek mire...

BORNIKA77 kérdése:

A következő tünetek mire utalhatnak. Hyundai i30 1.6 Crdi 2009. Nehezen veszi az 1 és 2-es sebességi fokozatot, úgy kell bele nyomni, hogy vegye. Hátramenetbe kapcsolva recseg. Mi lehetne a hiba oka?

Figyelt kérdés

jún. 12. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyanús, hogy megy szét a kuplung. Ami sajnos nem olcsó mulatság:/
jún. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Kuplung lesz valószínűleg, jah. Bár aki egy kuplungozást nem tud kifizetni, az szerintem járjon busszal, mert az fix hogy akkor annyira el van hanyagolva az autója, hogy veszélyes műszakilag...
jún. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért egy hozzá értővel nézesd meg hogy esetleg lehet-e állítani rajta.

Nincs nagy holtjátéka ?

jún. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De akkor csak megkell kuplungozni és ennyi?
jún. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló tünet volt amikor kevés volt a fék folyadék de nem tudom hogy kapcsolódik egymáshoz.

A tünet mégis hasonló volt.

De lehet egy váltóolaj csere is megoldja.

jún. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:

"Nekem hasonló tünet volt amikor kevés volt a fék folyadék de nem tudom hogy kapcsolódik egymáshoz."

A kuplung hidraulikája is a fékfolyadék tartályára van kötve. Mégpedig szándékosan úgy, hogy először a kuplung mozgatása álljon le, ha alacsony a folyadékszint. És a fék még mindig működjön.

Egyébként jó ötlet, hogy meg kellene nézni a folyadékszintet. De kicsi az esély, hogy ez a baj.

jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kapcsol szét teljesen a kuplung. Azaz kb. olyan, mintha csak félig tudnád benyomni a kuplungpedált.


Ne használd így, mert a váltót is le fogod darálni.

jún. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem kuplung. 3 szerelővel megnézettem azt mondják a kuplung kiemel rendesen, nagyon is bent fog nem kint. De nem tudják mi az oka...
jún. 28. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!