Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóban elég gyorsan felmegy...

Autóban elég gyorsan felmegy a motor melegedési szintjelző maxra. Kb 10 percet vezettem és már látom illetve a venti elkezd hajtani. Este is láttam már hogy kb gőzöl, meleg lett a motor. Miért lehet? Nagyobb távon okozhat ez gondot?

Figyelt kérdés
Pont mennem kellene 50 kilométert holnapután
jún. 9. 07:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem fog kiégni a motor?
jún. 9. 07:40
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem kiégni fog, hanem megfőni.


Egyébként ha felmegy normál hőfokra és ott is marad, akkor nincs gond. Pláne ilyen időben 10 perc alatt régen be kell melegedjen.

Ha tovább melegszik, akkor lesz gond.

Feltételezem ismered a műszert, hűtővíz szintjét ellenőrizted mielőtt kiírtad a kérdést.

jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Ha ez van ne indulj el 50 kmre mert megfőzöd a motort.
jún. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1es: úgy volt hogy éjszaka mentem az autóval és észrevettem hogy megy a ventilátor. gyanús volt. nem néztem meg hány fokos a motor nyilván olyankor nagyon meleg. reggel 5kor mentem még vele, aztán leálltam és ellenőriztem a vízszintet. háromnegyedig vagy félig volt kb. tele öntöttem és jöttem haza és ekkor vettem észre hogy rohadt meleg a motor. a piros jelzésig ment 10 perc alatt kb.
jún. 9. 09:13
 5/12 anonim ***** válasza:

#4: Ha a piros jelzésig megy úgy, hogy a kiegyenlítőtartályban van víz, akkor, az már káros, ne menj vele sehova.


#2

jún. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ilyen melegben 3 perc alatt eléri az üzemi hőmérsékletet. Nincs ezzel semmi, ha ott is marad. Városban araszolva, lámpáknál állva az se csoda, hogy bekapcsol a ventilátor.
jún. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem szabadna, hogy ilyen hamar bekapcsoljon a venti, akkor már 100 fok felett van. És mi az, hogy félig volt, meg feltöltötted tele? Nem is szabad teletölteni. Hidegen - mondjuk másnap reggel - a 2 vonal között kell legyen.
jún. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Aki azt írta: Ilyen melegben 3 perc alatt eléri az üzemi hőmérsékletet. Hát, nem.3 perc alatt a sivatagban sem lesz üzem-meleg a motor, Vagy elfolyik a fagyállód, vagy termosztát nem nyit ki, de akkor sem szabad 3 perc alatt felforrani.
jún. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már meglett oldva
jún. 11. 15:17
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

9.

Köszönjük a részletes hibaleírást és annak megoldását. Mi is sokat profitáltunk belőle.

jún. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!