Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van más is így a tempomattal?

Van más is így a tempomattal?

Figyelt kérdés
Párszor mentem tempomattal, de azt figyeltem meg, hogy ha hosszabb ideig nincs a pedálokon a lábam, akkor hiába nézem az utat magam előtt, mégsem figyelek eléggé a vezetésre, későn reagálok. Pedig nem foglalkozom közben mással, nem telefonozok meg semmi ilyesmi. Van más is így ezzel, vagy csak én vagyok ilyen hülye? Vagy megszokás kérdése? Sose volt tempomatos autóm korábban, de nem is éreztem a hiányát egyikben sem.

jún. 8. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Ez olyan mint az automata váltó-manuális váltó közötti különbség. Manuálisnál mindig figyelsz, mert folyton váltogatni kell, utána beülsz egy automatába, nem kell csinálnod szinte semmit, ezért könnyebben ellankadhat a figyelem. Akkor lehet hogy neked a manuális váltós tempomat nélküli való a biztonságos közlekedéshez, mindenkinek más. Nekem a zenehallgatás szokott segíteni a koncentrálásban, nem unom meg olyan könnyen.
jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
A váltós analógia téves.
jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vagyok így. Automata tempomatos a privát, manuális tempomatos a céges. Egyikben sem lankad a figyelmem
jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, nem. 19 éve eddig minden autómban volt tempomat, napi szintem használom is. De ahhoz nem kell a lábamat a pedálok fölött tartanom, hogy ne bambuljak el. Elég ijesztő, amit írsz.
jún. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nyugi, nem használom a tempomatot, nem kell félni tőlem. Az a bajom, hogy ez nem olyan elbambulás, hogy tényleg nem figyelek, hanem ott helyben úgy érzem, hogy figyelek, ott vagyok fejben teljesen, de aztán mégis lassúbb a reakcióm a szokásosnál.
jún. 9. 09:40
 6/8 D.O.81 ***** válasza:
58%
Van amelyik tempomatra pályán 100-on, akár három decit is rá tudok verni fogyasztás különbségben, az adaptív tempomatokra meg még többet. Van aki szereti, én nem.
jún. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

"Manuálisnál mindig figyelsz, mert folyton váltogatni kell"


Ez mondjuk ilyen formában simán csak nem igaz.


Nem azért figyelsz, mert váltani kell, hanem azért váltasz, mert történik valami az úton amire figyelsz. Nyilván nem a városban fogsz elbambulni ahol folyamatosan figyelni kell a változó körülményekre. főúton, autópályán meg nem hozzá sem fogsz nyúlni a váltóhoz.


Nem mellesleg aki tud váltani, az nem kell figyeljen rá, olyan ez mint a járás, vagy biciklizés. Ott is el lehet bambulni.

jún. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Sosem használom. Nagyjából sehol sem lehet egyenletesen haladni.
jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!