Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 10 év alatt bele hajtottak...

10 év alatt bele hajtottak 240.000 km-t, ez nem számít soknak?

Figyelt kérdés
Alany egy Suzuki Swift 1.3 (2008)

jún. 6. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Hát eléggé. Évi 24.000 km.


Ha az év összes napján használták, az is napi 65 km. Ez nyilván nem hangzik soknak, de aki ennyit jár vele minden nap, az valószínűleg nem egy kis benzines autót fog venni.

jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Soknak tűnik. Nekem 2007-es van, 170 ezer km van benne. Volt olyan időszak, amikor 30-40 ezret mentem egy évbe, volt, hogy csak 5 ezret, mostanában 10-12 ezret. Élethelyzettől függ. Ha valakinek 50 km-re van a munkahelye, és napi 100 km-t beletesz, akkor nem kell csodálkozni ezen.
jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De most egy autónál ez jót jelent vagy rosszat? Jelenleg 332.000 km körül jár.

Azt hallottam, sok is meg nem is. De attól függ hol lett használva.

Sok városi közlekedésre használt autó általában rosszabb mint pályán használt autó, és hiába a kevesebb km ha egyszer folyton városban lett használva. Sok hidegindítás, bemelegedés előtt leállítani, sok kuplungozás stb.

Pályán meg gyűlik a km de viszont csak megy szépen az autó ahogy kell.


Úgyhogy nem tudom, egyik szerint jó ez, nem sok.. másik szerint meg huu nagyon sok. Most akkor?

jún. 6. 20:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Átlag feletti, de nem extrém sok.
jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
39%

Olajcserék igazolhatóan megvoltak rajta?

Ha igen, szerintem megveheted.

jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

#3


Valóban jobb, ha pályán mentek vele. Viszont a 332.000 km abból a szempontból sok, hogy várhatóan már sok minden cserés (ha addig nem cserélték ki őket). Futómű, kartergáz rendszer, vízpumpa, vezérlés stb.

jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hol és hogyan került bele az a km.
jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem. Legalább nem csak állt valahol, hanem használták. És valószínű nem csak városban rohangáltak vele két sarokra. Nem extrém használat. Ugyan más autóm van, de ennél többet használom, pedig nincs cégem és területi képviselő sem vagyok.
jún. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért gond az, ha egy autóval viszonylag sokat mentek hosszú távokon?

Az miért jobb ha reggeli hideg 2km-es munkábajárásra használták úgy, hogy kb még be sem tudott melegedni a motor?

Amúgy nem extrém km futás attól még, hogy nem tipikusan magyar 190.200.ra van vissza csapva

jún. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!