Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvennétek egy 6 éves céges...

Megvennétek egy 6 éves céges autót? Ha igen, max. mennyiért?

Figyelt kérdés

Elvileg valamivel a piaci ár alatt kínálják majd fel...


Most én használom, meg vagyok vele elégedve, azelőtt kollégámnál volt, úgyhogy tulajdonképpen első tulajdonostól jön, és végig márkaszervizben járt.


Octavia kombi 6 éves dízel. 4x4 és panoráma tetős.

100e km.

Sajnos kívül itt-ott esztétikai sérülésekkel.


Mennyit érdemes adni érte max?


Én kapni fogok teljesen új ugyanilyen céges autót (bár az nem lesz ilyen extrás), ezért nem létszükséglet hogy megvegyem.

Valószínű inkább érzelmi okok miatt, és kevésbé racionális döntés lenne.


jún. 5. 01:09
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindenképp.
Ár függvényében talán.
Nem, nem érdemes.
10 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én autóm os ilyen egygazdás Octavia, amit az akkori használója megvett,csak végül azért adta el, mert a feleségének nagy volt, így igen megvenném ha szükség lenne rá, de ha kapsz helyette másikat,amit szabadon használhatsz, akkor felesleges lehet.
jún. 5. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Noren1989 ***** válasza:
25%
Nem, nem venném meg. Màsfelől ezek tipik lízingelt autók, a tulajdonosi jog érdekesen alakulhat.
jún. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző munkahelyemen voltak nálunk is céges autók. Szintén a cég saját névre új korában megvásárolta ezeket az autókat, nem lízingről volt szó. És szintén az volt a divat, hogy amikor selejtezték őket, akkor első körben a dolgozóknak volt felajálva vételre.

Nálunk ez úgy ment, hogy nagyjából 200-250e km-ig tartották meg őkat. Ez olyan 7-8 éves kort jelentett. Nálunk is márkaszervizbe hordták őket mindig. Ennek minden előnyével és hátrányával. Pl. olajcsere szigorúan 30.000 km-enként, véletlenül sem előbb! Na meg nálunk nem személyre szólóak voltak az autók, hanem minden nap más vitte őket. Ezért eléggé le voltak lakva, nem volt gigazásn gazdájuk. A beltér retkes, poros, csirkecsont az ajtózsebben, kárpitokon cigicsikk égésnyom, stb... na meg hidegen is palózták őket rendesen.

A lényeg, eladásnál a cég elvitte őket a márkaszervizbe, ajánlatot kérve az átvételükre. Nyilván a márkaszerviz, ami egyben kereskedés is, nyomott árat adott, mert ők is keresni akartak rajta. Az ilyen kb. 2,5 milliós piaci értékű autót nagyjából 1,4-1,5-ért vették volna be. A cég ennyit kapott volna érte. Neki meg mindegy ki veszi meg, ennyiért hirdette meg a dolgozóknak is.

Ez persze csak egy példa. Nálunk így ment. Nehet nálatok másképp megy és a dolgozóknak kell ajánlatot tenni. Akkor meg ha érdekel, megnézed a piaci árat, hasonlók mennyiért mennek és az alapján mondasz valamit, hogy neked mennyit ér meg.

Nálunk első hallásra lehet nagyon csábítóan hangzik az 1 millióval alacsonyabb ár, de mint írtam ezek azért mind műszakilag, mint esztétikailag nagyon lelakott autók voltak. Én nem vettem volna meg őket. Vagy nagyon maximum akkor, hogy ha épp nem lett volna autóm és nagyon SOS-ben hirtelen kellett volna velemi.

jún. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Volt nálunk is céges autót. Többsége dízel. Mindnek kinyomtuk a szemét hidegen.
jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Neked nem kell. Akkor vedd meg, ha kell valakinek a családban vagy érdemleges nyereséggel el tudnád adni. Pár hónapot azért várj az eladással, ha olyan a cég ahol mindenki mindent jobban tud aztán hazudd azt, hogy olcsóbban adtad el.
jún. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Nálunk 4 évente cserélik az autókat km-től függetlenül, úgyhogy ez már igencsak túlkoros ilyen tekintetben. Csak 1 ember használta előttem rajtam kívül szóval kulturált.

Kívül viszont vannak sérülései, amikkel szerintem, ha én veszem meg, utána később nem tudnám majd másnak eladni úgy hogy megérje, mert azok tényleg csúnya esztétikai hibák és szerintem sokat levon az értékéből.

Úgyhogy legfeljebb saját vagy családi célra érné meg megvenni, nem továbbeladásra.

Kíváncsian várom majd az árat amiért felkínálják majd.

jún. 5. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!