Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az elektromos "B" kategóriás...

Az elektromos "B" kategóriás kisautókat (pl. BMW i3, Peugeot 208) körülbelül hány forintból lehet teljesen feltölteni?

Figyelt kérdés
Próbálom öszevetni a benzines teletankok költségeit egy elektromos autó "majdnem teljes" feltöltésének a költségeivel (pl. áruházak mellé telepített töltőállomásokkal, amelyek ha jól tudom, úgy vannak beállítva, hogy csak 80 százalékig töltenek, utána átváltanak csepp töltésre). Tudom, hogy az otthoni töltés lehetne a legolcsóbb megoldás, de mivel társasházban lakom, ahol ráadásul garázsbeálló is közös, ez nálam sajnos nem lehet opció.

máj. 31. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Csak annak éri meg az elektromos autó, aki otthon tudja tölteni konnektoról még jobb esetben napelemről. Autós töltők árai elég vegyesek, ez mellett meg az se mindegy, hogy mekkora akku van a kocsiban, így erre nem lehet pontos számokat mondani, de én legutóbb olyant is olvastam, hogy az áram drágulása óta, már nem olcsóbb az elektromos autózás, a benzines vagy gázolajos autókkal szemben, ha valaki csak utcai töltőn tud tölteni. Nem véletlen, hogy emeletesekből kilógatják a hosszabbítókat.

[link]

máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy autó 10-20 kW eszik, számold ki mennyibe kerül ez.
máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak úgy éri meg, ha tudod otthon tölteni (még napelem nélkül is). Utcai töltő drága
máj. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nemrég fedeztem fel, hogy havi töltőcsomagokat is lehet vásárolni pl.a Mobilitytől, a MOL-tól vagy az E.On-tól, amivel elvileg olcsóbb lehet az elektromos autós tankolás... csak (nem néztem még utána jobban), nem értem, hogy ez egy korlátlan töltést jelent-e egy fix havi díjért cserébe (már ha egyáltalán létezik ilyen), vagy csak egy adott kilowatt mennyiségre elegendő a csomag, aminek csak kedvezményesebb a tarifája, ha egyben vásárolom meg...
jún. 17. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!