Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gázadásra sipol az autó ?

Gázadásra sipol az autó ?

Figyelt kérdés

1.9 pdtdi-ről lenne szó.

1800-2000 között ha erőteljesebb gázt adok neki fél gázt vagy esetleg padlót, akkor egeszen 2200-as fordulatig sipol az autó . Nem olyan jellegzetes turbó fütyülés, ez sokkal inkább sipolás és csak a fent leirt fordulatszám tartományban.

Kormánynál űlve jobb elölről hallani a hangot erőteljesebben.

Magasabb fordulaton, már nem produkálja ezt a sipolást, sem pedig alatta.


Mi lehet vele? Köszönöm a segitséget!


1.9 pdtdi ARL Golf 4



máj. 19. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Van más tünet is? Gyengeség pl.? Ha motortérben hallgatod, akkor honnan jön pontosan a hang? Így látatlanban turbóra tippelnék, de ha nincs más tünet, akkor így nehéz.
máj. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Semmi más tünet nincs, ugyan olyan erős a motor, húz az autó úgy ahogy kell. Arra gondolok, hogy az egr szelepnél fúj ki mert mintha kormos lenne.


Egyébként azt nem irtam, hogy üresbe semmi, csak sebességbe sipol.

máj. 19. 14:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyelestengely csapágy?
máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem, az nem. Nehéz ezt a hangot leirni, de nem a nyelestengely csapágya. Tippelnem kéne, mivel erő is van benne, adott fordulatszámon produkálja a hangot, amikor a turbó betölt.


Nem tudom sajna, szerelo lesz a vége, csak most épp a legjobbkor jött elő ez a baj :D

máj. 19. 15:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézd át a levegő szívó csöveket hátha fellazult, eltört valahol.
máj. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem falsot szívhat valahol. Ha a turbónak baja lenne, akkor gyenge lenne az autó.
máj. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!