Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire védenek a mechanikus...

Mennyire védenek a mechanikus kormányzárak?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok, amit a kormánykerék és a szélvédő-üveg közé kell tenni. Hasolnó a sebváltó-kézifék zár, arról is érdekelne a véleményetek.
2010. okt. 27. 06:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jók ,kb mint a számítógépen a vírusirtók . Megnehezítik a vírusok/bűnözők dolgát,de 100%-os védelmet nem biztosítanak.
2010. okt. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
100%-os védelem nem létezik. Egy alkalmas eszközzel kb. 3 másodperc alatt át lehet vágni, illetve le lehet szedni ezeket, ha pont a te kocsidat nézték ki. Ezek inkább elriasztásra alkalmasak. Nyilván ha egy ugyanolyan típust kisebb munkával (egyúttal kevesebb idő alatt) el lehet "kötni" akkor valószínűleg azt fogja választani a bűnöző. Ha komoly, akarom mondani nagy értékű verdád van szerintem nagyobb biztonságban van ha nyomkövetős rendszert építtetsz bele. Nem biztonságosabb mert attól még ellopják, de talán nagyobb az esély arra, hogy megtalálják... Ha mégis mechanikus zárban gondolkozol, szerintem a beépített rendszerek (pl váltózár) amelyek legnagyobb biztonságot adnak mert kevésbé hozzáférhetőek pont ez okból hosszabb idő kell a semlegesítésükhöz.
2010. okt. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem nagy értékű, de kikímélt, keveset futott darab. Néha az utcán parkolok vele ezért érdeklődtem. Valamilyen kormányzárat veszek, hogy nehezítsem a lopást.

Köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 27. 09:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ilyan típusu (kép alant) "balta" zárat törték le nagybátyám kocsijáról 1 perc alatt :(

[link]


Anyám ilyet használ, ez talán picit jobb, de itt meg a kormányt törik el.

[link]


Én Autolokot vettem , ezt dícsérik, de 100% os védelem télleg nincsen sajnos.

[link]

2010. okt. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem egy olyan riasztó van beépítve ami ha feltörést érzékel, elveszi az AC pumpától a feszt, valamint a nálam lévő távirányító is vinnyog.


De én is úgy vélem hogy az autótó független rendszerű GPS a legjobb.

2010. okt. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 3. link ér valamit! A másik kettő egy nagy vicc... nem kormányzár. Nincs tökéletes védelem, ha kell nekik nagyon valami akkor úgyis elviszik ha leláncolod akkor is...
2010. okt. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

csak az archivum kedvéért:


kedves

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 2010-10-28 15:40


FYI: ha a GPS vevőre ugyanolyan frekivel sugárzol mint a műhold, akkor "le lehet vakítani" a vevőt, innentől kezdve pedig az nem más, mint egy nagy kalap elektronikiai hulladék, amit te meg kenhetsz a hajadra.... (már bocs). Szóval ennyit a hiper szuper high tech méregdrága védelemről.


Az én véleményem hogy minden autóba kell egy elektronikus valamilyen rejtett kapcsoló/kód beírós/több pont érintős valamilyen védelem + egy mechanikus.


Nekem az autolok 2000 kormányzár korábbi verziója van, ami sztem elég jó, megéri az árát. Elég masszívnak tűnik, és sztem a kormányról is nehéz lehet lebarmolni. A kormányt kis mértékben el lehet tekerni, de attól még nem lehet vele elmenni (kipróbáltuk).


Az ilyen 5000ft-os tescos balta nyavaják a vicc kategória, sőt pont csak vonzza a tolvajok tekintetét, hogy "ha csak annyi a védelem akkor tudom 5 sec. és már vihetem is...".

2011. jan. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!