Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Télen hogyan szokás rásegíteni...

Télen hogyan szokás rásegíteni a dízelek indítására?

Figyelt kérdés
Tipikusan a nehezen induló régebbi szívódízelekre gondolok, amik -10 alatt alig indulnak.
2010. okt. 26. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Hidegindító spray, 96% os alkohol...
2010. okt. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 UM4 ***** válasza:
nem túl elterjedt de terepjáróban használatos kályháról olvastam valahol, gázolajjal megy és a hűtővizet meg az utasteret melegíti
2010. okt. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rakjál bele egy jó akkumulátort, csináltasd meg az izzítást,újítasd fel az önindítót...Ez az alap.

Aztán jöhet még adalék a gázolajba, esetleg benzint. Locsold körbe forró vízzel, fujj neki hidegindító sprayt, ha félsz tőle akkor féktárcsa tisztítót, szívass indításkor meleg levegőt, állj fűtött garázsba, cseréld le újabbra. Ennyi hirtelen.

2010. okt. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Rakjál bele egy jó akkumulátort, csináltasd meg az izzítást,újítasd fel az önindítót"


Mind hiába, ha pl. kompressziószegény a motor...

2010. okt. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
vagy állófűtés az egyik fagydugó helyére, bedugni 220-ba és melegíti a vizet a motorba... 10-20e kb
2010. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Izzítógyertyák ellenőrzése, olaj, olajszűrő, levegőszűrő ellenőrzése, mindezek szükség esetén cseréje. Indításnál 3-4 izzítás, utána indítózás. Ha van lehetőség 220V-os csatlakozásra, akkor Forsz előmelegítő (nekem nagyon jó volt Golf I-be), innen megveheted:

[link]

2010. okt. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát forró vizet semmiképpen ne öntsél a jéghideg blokkra,mert megreped.Van a neten egy videó egy idiótáról,aki reggel kimegy a kertbe és a lefagyott autószélvédőre rázuttyint egy lavór forróvizet.... a szélvédő szétrobbant azonnal :))))

Öreg dízellel a hideg reggelek mindig szívás,engem sokszor cserbenhagyott az a galád kocsim anno...pedig nagy motor volt,nagy akksival,jó kompresszióval(meg lett mérve az is)akkor fogadtam meg hogy SOHA TÖBBÉ DÍZELT.

Azóta mindig jó érzés a mínusz 10 fokban beülni a benzinesbe és csak egyet fordítani a kulcson és hallani ahogy duruzsol a motor rögtön.

Amúgy szerintem ezek a hidegindító spray-k jók lennének

de ahhoz át kell forgatnia a motort párszor,hidegben azt meg sokáig nem nagyon tudod,arról nem is beszélve h két ember kell hozzá.Az egyik aki a légszűrőházba nyomja a sprayt,a másik,aki indítózik.


Amúgy nem akarom a dízelmotorokat bántani.Van amiben azok ügyesebbek.

2010. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!