Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire releváns a km egy...

Mennyire releváns a km egy autóba?

Figyelt kérdés
szeretném eladni az autómat. 2005ös, 240.000 km van benne. nálam van pár éve, évente 10-11 ezer km-rt tettem bele. kiszámolva az autó évente 19 év alatt 10-12 ezer km-ert ment. mikor meghirdettem, 99%-a lehordott minden csalónak, mert az autóban a km-ert biztos visszapörgettem...én ezt nem értem. máshol meg kapkodnak egy 150ezer kmes 20 éves autóért. a másik autó amit vettem abba kb 300.000 km van, viszon csak 11 éves. én nyugodt szívvel veszem, mert tudom hogy nagyobb az esélye annak, hogy valós a km órája. saját tapasztalatom amugy mikor eladtam az egyik autómat, abba tudom pontosan mennyi km volt. mikor pár napra rá a kereskedésbe be mentem, ott volt eladásra kínálva. 200ezerrel több volt mint amennyiért én vettem és használtam 4 évig, a km meg 150.000 volt kevesebb...testvérem vett szalonból egy autót 0 km-es volt. 10 éve van náluk és 80ezer km-ert se mentek vele. szóval annyira változó, ki mire hassználja és mennyit a kocsit, hogy annyira felesleges ezen kiakadni szerintem...aki ért hozzá, fel tud engem világosíani?
márc. 22. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A magyar ember egy hazugságot akar venni. Pont azt néztük, két rokonnak ugyanolyan autója van, csak az egyik dízel, a másik benzines. A 300.000-nél többet futott kevésbé van lelakva, mint a 180.000-es. Persze műszakilag mindkettő ugyanolyan tiptop, a többet futottban még nem volt kuplungcsere, így várható, hogy lesz. De már van, aki mondta, hogy hoppá, elérte a 300 ezret, az az autó hivatalosan is eladhatatlan...
márc. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
De amúgy hirdesd nyugodtan, úgyis lesz, aki megveszi, ha rendben van az autó. A károgó meg vegye a német nemdohányzó nyugdíjas ügyvéd "110.000-et futott" autóját.
márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Tekintve, hogy szinte minden használt autó órája tekert abszolút nem érdemes ránézni sem.
márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Akkor ne is próbáljam eladni az enyémet mert 20 éves és 135 ezer van benne.
márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Főleg az eladónak releváns mert elvileg minél kevesebb van benne, annál többért hirdetheti meg. De azért még is csak szám mivel, mivel sokszor a futott km nem tükrözi az állapotot.
márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az én aktuális autóm amit vettem motorikusan és kasznija is hibátlan. tesóm autószerelő, átnézte, azon kivűl a saját szerelőm is átnézte. teljesen hibátlan motorikusan, a belsején található 1-2 nem szép dolog. pl az egyik ülés ki van égve csikkel egy helyen, és a gomboknál itt-ott kicsit halványabb a felfestés, de ha nem mondják fel se tűnik. én úgy vagyok vele, hogy inkább vesek ár egy 3000 ftos üléshuzatot, de a kocsi még 10 évig kocsi legyen, minthogy pedáns belső, de az aélja rohad és "csak" 100ezer km van benne
márc. 22. 11:12
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom mi ez a km b*ziság itthon, de több jó állapotú sokat futott autót láttam, mint keveset futottat. Míg egy 20 éves autóban ha 150 ezer km van, akkor bevásárolni jártak vele, nem annyira tartják akkor karban mert jóvanazúgy,úgyis csak ide megyek a bótba, meghúzásokkal tele a parkolástól, kevés km még nem cserélnek benne olajat, mert csak 5 e km, jó az olcsó olaj, kuplung szét akar esni stb.stb.


500 ezret futott autónál oda akarnak érni a céljukhoz, megbízhatóan akarják használni, ezért mindent megadnak a kocsinak, hogy jól működjön és hasonlók. Ezért van itthon 3 db 500 ezret futott autónk és mind3 jól működik. Volt már 200 ezret futott autóm és 300-at futott is, mind2 megpusztult mert olajcsere elmaradt előző tulajdonosoknál. Innentől kezdve inkább többet futottat veszek, mint városban kínzottat.

márc. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Külföldön azért nem érdekli az embereket a kilométer, mert ott 3-5 évente cserélik az autókat szalonosra. Attól még nekünk fontos, mert a magyar jellemzően 10+ éves autókat vesz második, harmadik tulajdonostól. A kopó alkatrészekre hat a fizika, márpedig sok százezer kilométer alatt sok minden el tud kopni és ha nem foglalkozott vele az előző tulaj, akkor nem kis költség lesz.
márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez igaz 8as. De még mindig fontosabb az allápot a km nél.
márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak egy példa: Céges autóinkban 120-150 ezer van. Mindig márkaszervizbe vittük, soha nem hagytuk ki a kötelezőket.


Mindegyik autó motorja kerreg mint egy 20 éves dízel. Elvittük az egyiket független szerelőhöz, közölte, hogy olyan égett olaj van benne amit még nem látott és az tuti, hogy nem volt cserélve 20 ezrenként, de még 40 ezernél sem.


Gyakorlatilag szar az összes, mert a márkaszerviz annyira nem volt képes, hogy az olajcserét megcsinálja.

márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!