Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért raknak a hűtő elé...

Miért raknak a hűtő elé kartonpapírt?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 18:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem kell itt termosztátra gyanakodni, én 4 éves Transittal járok, de télen letakarom a hűtőrács felét, hogy legyen normális fűtés az autóban. Nagy hidegben, takarás nélkül nem hajlandó a víz 70 fok fölé kúszni, a motornak se optimális meg nekem se. A termosztát rendben van a kocsiban és minden más is. Van 2 db 1 éves ducato is a cégnél, ha nem akar fázni benne az ember télen, akkor bizony ezeket is le kell takargatni.

Annyit a dologhoz, hogy komolyabb súly nélkül járunk a kocsikkal, így a motor nincs megterhelve, nem is melegszik csak 80-90-es tempónál.

2010. okt. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Egy ismert autós oldal tanácsai közt lehet olvasni a következőt:

"64 évvel vagyunk a második világháború, nagyjából 20 évvel pedig a kartonpapír-korszak után.

"

az igazság pedig abban rejlik, hogy ért-e a használó valamennyit az autóhoz és van-e minimális, vagy több műszaki érzéke. Feltételezik a tanácsot osztogatók, ha kérdeznek akkor nem biztos (ezt nem sértésnek szánom) így inkább azt írják ne használd a kartonpapírt, mert árthatsz is vele.

Bizonyos körülmények között szerintem is lehet használni, de fokozott figyelemmel kell kísérni a motor hőfokjelzőjét és ha netán följebb menne, mint ahol az általában üzem-meleg autónál állni szokott (90-95 C) akkor haladéktalanul ki kell venni.

Ezek a körülmények amikor esetleg lehet használni szerintem a nagyobb nulla C fok alatti hőmérséklet esetén kis távok megtétele, pár kilóméter és lassú sebesség. Én -5C alatt szoktam berakni és csak munkába járáskor (14 km).

Amit el lehet vele érni - ahogy feljebb is írták - az a fűtés hamarabbi megjelenése és a motor hamarabbi bemelegedése, ami élettartam szempontjából sem elhanyagolható, de egy meleg motor kevesebbet is fogyaszt.

Az se mindegy hova tesszük, kívül elég ronda, belül pedig ha közvetlen a hűtőre tapasztjuk, akkor a szélterhelés nyomja a hűtőt, nem valószínű, hogy ez hibát okozhat, de ne kockáztassunk. Vagyis valami optimális helyet kell neki keresni és szerintem is hagyjunk némi felületet szabadon, csak a biztonság kedvéért.

De mindenképp tartsuk észben, hogy bent van-e a papír vagy nincs. Ki lehet találni valami jelzést is (pl. jól látható helyen a műszerfalra rakunk egy darabot a kratonból).

Ha hosszabb útra megyünk vegyük még induláskor, vagy ha bemelegedett, akkor meg kell állni és ki kell venni, mert tényleg lehet vele bajt is okozni.

2011. jan. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 13795 válasza:
Karton papírt tettem a hűtő elé és semmivelse jobb.mit nem csinálok jól?
2019. márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!