Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol folyt el az olaj?

Hol folyt el az olaj?

Figyelt kérdés
Van egy 1.6 Vectra A-m, két hete cseréltem olajat rajta, meg szelepfedél tömítést, mert kicsit eresztett. Azóta mentem vele 300 km-t, és az olajszint a maximum szintről lement a minimumig. A motoron nem látom sehol, hogy folyna, az autó alatt sincs semmi folt. Hova tűnt?
2010. okt. 24. 13:45
 1/5 anonim válasza:
Előírt mennyiséget töltötted bele? Mert ha a pálca szerint töltesz ez érték még nem biztos, hogy a megfelelő mennyiség van benne. Az olaj elhelyezkedik még idővel a blokkban. Ha mégsem, akkor a kipufogón távozik értem ezt azon, hogy szelepszár szimeringes vagy a motor engedi fel és elég.
2010. okt. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, 3,5 litert töltöttem bele, annyit írnak elő.

Ha szelepszár szimmeringes, vagy elégeti az olajat, akkor az mekkora baj? Mennyire költséges? Mert néha már azon gondolkozom, hogy van-e még értelme költeni erre az autóra.

2010. okt. 24. 14:11
 3/5 vasalo11 válasza:

ha odalépsz a gázra milyen füstöt nyom?mert ha kékes a füst akkor azt a motort orvosolni kéne

ha furni és köszörülni meg sikolni kell az kb 100ezer ft

de lehet hogy csak szelep szár szimeringett kell cserélni benn

2010. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 lodarazs ***** válasza:
Olajcsere előtt is ennyire ette az olajat? Bizonyos olajakat még a jó állapotban lévő motor is megeszi.
2010. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát ette elég rendesen, de addig azt hittem, hogy a szelepfedélnél folyt el.
2010. okt. 25. 09:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!