Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hatásosak a különböző, üzemany...

Hatásosak a különböző, üzemanyagba keverendő motor tisztító adalékok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. erre:


[link]


Van egy motorom, ami az utobbi pár évben nem nagyon volt hajtva, gyakorlatilag semennyire.

A karburátotok ki lettek tisztítva, de a hengerek nem. Olaj is lett cserélve, a szerelö azt mondta hogy ha mentem vele pár ezret akkor majd megint cserélünk.

Van érzelme a fent emlitett adalékot megvenni? Esetleg valami tipp azon kívül hogy menjek most sokat vele.

A válaszokat előre is köszönöm!



#Motor tisztító adalék
febr. 8. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Én ugyancsak Liqui Moly adalékot használtam dízelbe. Nekem bevált, sokkal szebb lett a hangja alapból illetve teljesítményen is növelt kicsit, plusz hidegben valóban észrevehető hogy nincs annyi kipufogógáz az adalékkal.
febr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Annyi, hogy a szerelőm szerint az egyik henger meg van kopva, ezért hidegen füstöl, viszont miután már bemelegedett és mentem vele akkor a füstölés elmúlik. Másik vélemény szerint ez csak azért van mert keveset ment és ez idővel el fog múlni és hogy késöbb kell majd egy ismételt karburátor habgolás.

A másik vélemény azzal érvelt, hogy fura volna ha egy sor 2es blokkban csak az egyik henger kopott volna el, a másik nem, elvégre ugyan ugy kapja a hűtést, nem ugy mint egy V blokk ahol a hátsó henger kevesebb szelet kap.

Én nem igazán értek hozzá, szóval nem tudom. Én csak arra gondoltam, hogy ha az a gond, hogy öreg volt benne az olaj plusz sokat állt és sok a kosz a hengerekben akkor ez is lehet segítene azon felül hogy most sokat megyek vele.

febr. 8. 12:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha meg van kopva azon nincs az a csodaszer ami segít.
febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze, ezzel tisztában vagyok.
febr. 8. 13:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Tegyél egy próbát, ha csak lerakódás kitisztítja. Persze nem 20 km alatt hanem akár több száz km is kellhet hozzá.
febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Többet ér a 100-as benzin. Inkább azt raknék bele.
febr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt tankolok bele, azt hallottam hogy az új 95-ös nem igazán jó a régi motoroknak. Meg mivel sokat állt egyhelyben, nem akartam hogy megromoljon a tankban.
febr. 8. 14:22
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
#7 Az elég, de nem árt az adalék, ha nagyon akarod.
febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
febr. 8. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!