Forgalmi vizsgára ti hogyan készültetek fel lelkileg?
Jövőhéten lesz az első forgalmi vizsgám (b kat). 52 óra vezetés után sem érzem magam biztonságosan az úton, de az oktatóm javaslatára belementem egy vizsga kérelembe, mivel márciusban lejár a 2 évem.
Sajnos rengeteg idő ment el egy előző lehúzós autós suliban, ahonnan végül átmentem egy másikhoz.
Milyen hibák férnek bele a vizsgába? Ha a parkolás nem megy egyedül, az oktató segíthet a pedállal?
Tyűű, ha ennyire nem érzed magad biztosnak meg 2 év alatt 52 órát vezettél akkor nem akarlak elkeseríteni de tuti a bukás.
"Oktató segíthet pedállal?" Hogyne, még néha a kormányra is átnyúl majd és beáll helyetted. Segíthet pedállal, megállni ha neki mennél a másik autónak és bukta.
Vannak emberek akiknek nem fekszik a vezetés, ami nem megy nem kell erőltetni.
#1
Egy Deák igazolvány nagyon kevéske már, illetve fizethet sok Deák igazolvánnyal is akkor is megbuktatják, ha mondjuk az oktatónak be kell avatkoznia vagy súlyos hibát vét.. az csak arra való, hogy ne szívózzanak vele csak úgy, esetleg pár hibaponttól eltekintsen az apróságok miatt, de nem a bukást érő hibákról.
#2
Azért nem ennyire súlyos a helyzet! Technikai kezeléssel nincs gondom. Egyedül a gázpedál és a kuplung együttes használata megy nehezen egy parkolási feladatnál (hátramenetben).
Ezen kívül a túlzott mértékű izgalom/idegesség okoz némi bizonytalanságot nagyjából minden órán, amik kisebb nagyobb bakikat eredményeznek.
Egyébként nem vezettem végig ezt a két évet. Voltak kisebb nagyobb kihagyások az anyagiak miatt.
Én megkértem az oktatót, hogy csináljunk közvetlenül a vizsga előtt egy "bemelegítő órát". Elfurikázgattunk a városban, közben már el is felejtettem izgulni aztán egyszercsak a vizsgaállomáson voltunk. Utána furikáztunk a vizsgabiztossal is egy fél órát és kb meg is volt.
A
Hát, első olvasásra azt gondoltam, hogy ha ennyire nem vagy biztos magadban, még ne menj vizsgázni, inkább gyakorolj.
De aztán az jutott eszembe, hogy ha már ennyire szorít az idő, menj el a vizsgára, legfeljebb nem sikerül. Viszont legalább megtapasztalod milyen a vizsga és ki fog derülni az is, hogy mi az amit még gyakorolnod kell.
Ha mégis sikerül a vizsga, akkor már "csak" gyakorolnod kell egy tapasztalt vezető, vagy oktató mellett időkorlát nélkül.
Ha nem sikerül, akkor azonnal kérjetek új időpontot a vizsgára, és lehetőleg az új időpontig legalább heti 2-3X 2 órát vezess és azt gyakoroljátok, ami nem ment a vizsgán.
A vizsgán az oktató nem segíthet. Ha már neki kell beavatkoznia bármi miatt, akkor az bukás.
A parkolásoknál is véthetsz kisebb hibákat pl. korrigálhatsz, ha nem sikerül elsőre beállni. De ha nekimész a járdaszegélynek az bukás.
A lefulladás is belefér a vizsga alatt (azt hiszem 2X), de itt is az a lényeg, hogy ne stresszelj miatta, hanem indítsd újra az autót és menj tovább.
A neten megtalálható a "vizsgaminősítő lap Bkat" keress rá, ott tételesen fel van sorolva, hogy mi az azonnali bukás, illetve mik azok az apróbb hibák, amiért csak hibavonalat kapsz.
A lényeg, ha már idáig elértél és ez az oktató bevált, ne add fel.
Ne haragudj, nem megbantani szeretnelek, de az ilyen soforökkel ne talalkozzak az utcan.
Sajnos nagyon sokan ugy vezetnek, hogy teljesen bizonytalanok, es miattuk van a rengeteg baleset.
Ha nem vagy magadba biztos, (akar sikerül a vizsga, vagy sem) a legnagyobb joszandekkal mondom, kerlek vegyel meg plusz orakat mielött egyedül elindulsz a forgalomban !
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!