Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 200. 000-ig ajánlanátok autót?

200. 000-ig ajánlanátok autót?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy autót, de sajnos kicsi a keret. 20/l vagyok. Tudnátok ajánlani, hogy milyen autót tudnék venni 200.000-ből vagy esetleg linkelnétek képet? Nagyon szépen megköszönöm a segítséget! Minél tőbbet írjatok, ha tudtok! Köszönöm
2010. okt. 23. 13:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

200.000 ba férjen bele az átírás,kötelező is? vagy erre van külön?


ha nem akarsz (nagyon)öreg autót, és használni is akarod, akkor swift esetleg maruti. olcsó az alkatrész.


nagy csodákra ne számíts.

[link]

[link]

[link]

2010. okt. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az átíratásra van külön, elfelejtettem odaírni. Nagyon köszönöm a válaszod!
2010. okt. 23. 13:58
 3/17 anonim ***** válasza:

Kedves, minél olcsóbb az autó, annál többet kell rá költeni :)

Az az autó, ami 200eft-ból kijön, valószínűleg közelebb van a 20 évhez, mint a 15-höz, és közelít a 250-300e km-hez. Minden hónapban olyan költségeket fog neked adni, ami nem is olyan hosszú távon már egy erős középkorú autóra elegendő lett volna.

Ha mindenáron ilyet akarsz, olyan márkát válassz, aminek olcsó a szervize és/vagy "bontó-kompatibilis" :)

Ilyen a régebbi opel, ford, vw, suzuki.

2010. okt. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést mert nem nagyon értek hozzá, ezért nagyon köszönöm a te válaszodat is. Én még tanulok és sajnos nagyobb összeget nem tudok ráfordítani, de nagyon nagyon szeretnék egy autót. Remélem tudtok segíteni. :D
2010. okt. 23. 14:06
 5/17 anonim ***** válasza:

Ne akarj még autót. Évente kell műszakiztatni majd - már az sem kevés összeg. Plusz benzin (ami már most nagyon drága), kötelező biztosítás, téli gumi, szerviz, ami bármikor megtörténhet (és meg is fog!)...inkább várj vele. Pláne tanulóként meg kicsit szerényebben kéne hozzáállni ehhez a témához. Majd akkor akarj autót, amikor már dolgozol.


Hányszor láttam már olyan kérdéseket, hogy az ürge kérdi, mit tegyen, mert nem tudja kifizetni a kötelező biztosítást...


De természetesen Te tudod. Előbb javaslom számold ki, mégis:

-mennyi benzint égetnél el havonta

-mennyibe kerülne neked a kötelező (ami tuti sok lesz, mert fiatal vagy és kezdő vezető, valamint első kocsitulajdonos lennél)

-le tudnád-e perkálni BÁRMIKOR az esetlegesen drágább szervizköltsgeket (testvérem 5 éves használtan vett autója is csak úgy zabálja a szervizt, francia a szentem:P)

-téli gumit tudod-e biztosítani (eszedbe ne jusson anélkül vezetni télen, nem éri meg...) - mivel itt lesz mindjárt ez a szezon, ez is aktuális költség lesz, ill. téli gumi felrakása (szerviz megint)

-kötelező tartozékok (!) biztosítása

2010. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
a súlyadót se felejtsük el, bár az csak tíz eft körül van / év :)
2010. okt. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha már megvan az autó és minden átíratás meg minden, akkor: Olaj/olajcsere, kötelező (nekem 66 ezer/év), üzemanyag heti 5000 és alig használom, súlyadó 20.000/év, gumik 10.000/darab minimum + felrakatás az kb. 5000/alkalom. Parkolások, autópályamatrica, bármi meghibásodása amit ki kell, hogy cseréltess, stb. Tudom, hogy eddig nem a kérdésedre válaszoltam, de sokan úgy vannak vele, hogy az autó egyszeri kiadás. Ha nem vágysz valami jó járgányra, akkor egy kis Suzuki kezdésnek megteszi. Képet nem linkelek, mert rengeteg lenne, de pl. az expressz.hu-n, vagy apronet.hu-n, hasznaltauto.hu-n, stb. találhatsz sokat. Az sem lesz ingyen (mármint az autó), de pár ezret lehet vele sporolni. Van valaki aki elmegy veled amikor megveszed az autót?
2010. okt. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2010. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ilyen részletesen elmagyaráztad a plusz költségeket. A tanulás mellett dolgozom is, de most elgondolkoztattál.. Nincs olyan aki eljönne velem, vagyis egyedül vagyok,olyan nincs aki így értene hozzá. Azért kértem itt segítséget. Fontos hogy autó vásárlásnál legyen velem valaki?
2010. okt. 23. 15:11
 10/17 A kérdező kommentje:
15:10-es Köszi a linkeket..:)
2010. okt. 23. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!