Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért nem fűt rendesen?

Ledzep kérdése:

Mért nem fűt rendesen?

Figyelt kérdés

Fiat punto 55s típusú gépkocsimban 2 éve lett a fűtés cserélve.

Most nem tudom mért, de legalább 10-12 km kell hozzá hogy rendes meleg levegőt nyomjon befelé az utastérbe.

Mért kell ilyen sok idő neki?

Mi befolyásolja a fűtést?


2010. okt. 23. 01:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Összetett a probléma .

Ahhoz hogy meleget tudjon fújni,meleg vízre van szükség .Nyílván hamarabb föl lehet melegíteni + 10 C ról a vizet mint -10 C ról.Egyik esetben elég lehet elmenni 3 km -t a másikban meg akár 9 km is lehet a táv.

Az sem mindegy ,hogy mondjuk az a 3 km az hogy van,mert ha az pl városban egy hosszú lejtős (lefelé) út akkor azon fele annyira se melegszik be a víz mintha fölfelé ,erőlködve menne a motor.

Aztán nagyon fontos lehet ilyenkor a termosztát is .

Aztán a dízelek is nehezebben kezdenek el fűteni mint a benzinesek. Tehát elég viszonylagos és elég összetett ez a dolog .

2010. okt. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nos igen.. Először a motornak kell elérnie az üzemi hőfokot. De semmiképp se kapcsold be a fűtést csak ha a hőmérséklet jelző már középre ért!
2010. okt. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ez a szar kocsi csak ezt tudja. Engem is szopatott egy ilyen "autó" 1 évig, aztán eladtam a gec.be
2010. okt. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg kéne várni hogy elérje a motor az üzemi hőfokot, utána bekapcsolni a fűtést és voilá! Rögtön meleg lesz! Ha hamar bekapcsolod, akkor se fűtésed nem lesz, se meleg motorod.
2010. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 lodarazs ***** válasza:
Azért azt is érdemes megnézni, hogy van-e elegendő hűtőfolyadék a kiegyenlítőtartályban.
2010. okt. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
cserélj termosztátot. A fiatok híresek voltak a jó fűtésükről, ha a termosztát fennakadt, akkor csinál ilyet. Ne hallgass az "ilyen szutyok autóm volt, aztán eladtam a g..." stílusú nagyképű parasztokra.
2010. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Azért azt is érdemes megnézni, hogy van-e elegendő hűtőfolyadék a kiegyenlítőtartályban."

ha nincs elég hűtőfolyadék, akkor nem fűt rendesen???

2010. okt. 23. 21:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Termosztát csere!

Nekem Skodám van és ugyanez volt a probléma.

Télen is a -10be 5km alatt már küldte be a meleget, aztán egyszer csak 20km után is csak langyosat fújt, sőt akármennyit mentem csak langyos jött be.


Ki lett cserélve a termosztát, azóta a szőrt leégeti a karomról olyan meleg a levegő amit befúj.


Off:

Elmondanátok, hogy amíg a motor nem érte el az üzemi hőfokot miért ne lehetne bekapcsolni a fűtést???

("Semmiképp se kapcsold be"....stb)

2010. okt. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Elmondanátok, hogy amíg a motor nem érte el az üzemi hőfokot miért ne lehetne bekapcsolni a fűtést??? "

Mert sokkal lassabban melegszik be a motor, és a hideg motor ugye 200-szor jobban kopik, mint a meleg...

2010. okt. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
13:42: Nem vagyok nagyképű paraszt, már csak azért sem, mert a puntó után egy Tháliába sikerült beleülnöm. Ez a kategória nem okozhat nagyképűséget. Ég és föld a különbség A Thália javára. Ui: Honnan veszed a bátorságot, hogy valakit sértegess látatlanba. Ha ezt meg mered tenni itt a neten név, cím nélkül akkor te sem vagy különb mint a minősítésed. Ha nem vagy képes előítéletek nélkül élni az életed, akkor inkább ne élj. Ezen gondolkodj el! A puntó meg akkor is egy nagy szar.
2010. okt. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!