Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gázpedál dízel kocsinál mely...

Gázpedál dízel kocsinál mely alkatrészt, szelepet befolyásolja? Nagy gáznál szürke füstölés.

Figyelt kérdés
2013as kocsi, sosem füstöl csak akkor mikor nagyobb gázt nyomok, fordulatszámtól, sebességtől, motormelegségtől függetlenül. Alapjáraton semmi, sőt ha végig kis gázzal közlekednék akkor egyetlen füstöcske nem hagyná el a kipufogót
jan. 1. 16:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
8 plusz az eredeti kérdésre visszatérve, a kiáramló gáz termeli inditekt módon a nyomást. :D
jan. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
2013-as kocsinál leginkább már csak egy szenzort befolyásol a gázpedál, amely a motorvezérlőt.
jan. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy jól működik, csak ki van herélve a részecskeszűrö.
jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mi az hogy szürke füst?

A dizel ha többet kap vagy rosszul égeti el akkor feketén füstöl.

Persze lehet te a tükörből szürkének látod a felketét is, mert a szél rögtön szét kapja.

jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#8 A VSV szelepeket meg a manók kapcsolgatják mi? 2013-ban EURO 5-nél? szép öcsém😉

Olvass ki egy ECU-t kért és teljesült töltőnyomás is van igen az ECU vezérli.

jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#15 Van itt egy erőteljes tárgyi tévedés, kíváncsi vagyok feltűnik-e.
jan. 2. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
15# És az nem lehet, hogy méri és rögzíti azt a nyomást? A vezérlés egyébként is csak egy érték befolyásolása visszajelzés nélkül. Tehát ha csak vezérlené, akkor nem tudnán mérni az értéket. Amikor a mért érték alapján avatkozik be, azt szabályzásnak hívják.
jan. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Lehet ezen rugózni, elektronikusan felügyelt (szabályzott) az összes modern diesel, a motorvezérlő a betáplált karakterisztika szerint engedi a turbó nyomást felépülni.

Cseréltem turbót, mert ügyfél mondta, hogy rossz cseréljem ki.

Kicseréltem, semmi nem változott, az egr csatiját valaki szétb@szta nem érintkezett az ecu nyitva

hagyta a megkerülő szelepet volt turbó nincs turbó.

Megkókányoltam az egr csatiját, rögtön lett turbónyomás.

Ez egy 2.0dti C Vectra volt, a kérdező autója szerintem modernebb picit.

#17 igen "szabályoz" és beavatkozik.

jan. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!