Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek a kő felverődések okozhat...

Ezek a kő felverődések okozhatnak gondot a műszakin?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


Egyik sincs a közvetlen latoterben


2023. dec. 19. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem
2023. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos pont ma is volt egy eset, ahol hasonlóval friss műszakis volt az autó. Szóval átmehet. De jobb helyeken bukó.
2023. dec. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
#2 Ez milyen szempontból veszélyes bárkire is?
2023. dec. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3 Azért valami alacsony szintű fizikát illene ismerni. Egy tárgyban, anyagtól függetlenül, az élek és sarkok mindig feszültséggyűjtő pontok. A tárgyat ért fizikai erők ott összpontosulnak, így ezek a gyenge pontok. Nem tudom feltűnt-e, de a szélvédőnek nincsenek éles oldalai, a sarkai is lekerekítettek. Nem véletlenül, hiszen balesetbiztonsági szempontból kritikus a szélvédő integritása. Kapsz egy kavicsot, máris ott az éles felület. Még rosszabb, ha meg is reped, mint a második képen. Ott bizony már összpontosul a feszültség. Sokaktól hallottam már, hogy á jóvan az, mert olyan picike a repedés. Annál rosszabb, mert ismét általános iskolás fizika, hogy egy adott erő minél kisebb felületen összpontosul, annál nagyobb a terhelés a felületen, példa, vékony jégen hasalva kúszni kell, nem pedig állva sétálni, ha nem akarod, hogy beszakadjon.


Na de lényeg a lényeg, az üveg szerkezeti integritása jelentősen csökken egy kavicsfelverődéstől. Hát még háromtól. Hát még ha meg is van repedve.


Egy szélvédőjavító 10-20 ezerért feltölti. Akinek ennyit nem ér az autója, sőt, a biztonsága, az váltson buszbérletet.

2023. dec. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Ne viccelj, nekem 21 ezer volt olcsó helyen 3 kőfelverődést megcsináltatni, annyiért már lassan új szélvédő van hozzá. Szerkezeti integritás alatt azt érted, hogy szétesik az autó, ha belemész a kátyúba vagy mi? Balesetnél szétrobban a szélvédő? Melyik szélvédő nem? Ha átmegy műszakin, akkor az jó úgy.
2023. dec. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

#5 "21 ezer volt olcsó helyen 3 kőfelverődést megcsináltatni"


Nem ezt írtam én is? És ezzel kapcsolatban maximálisan fenntartom, amit írtam: aki ennyit nem képes kiadni, az ne autózzon.


"annyiért már lassan új szélvédő van hozzá"


Hát akkor hajrá, vegyél újat. De amellett, hogy azért ennél drágább az üveg, a beszerelése sem két fillér. Mindent összeadva jóval drágább a csere. Ráadásul az egy napos művelet (nem maga a csere, csak a ragasztó száradása), a javítás meg 10 perc.


"szétesik az autó"


Szélvédőről beszélünk, ne beszélj zagyvaságot kérlek.


"Balesetnél szétrobban a szélvédő? Melyik szélvédő nem?"


A hangsúly nem azon van, hogy berobban-e, hanem hogy milyen könnyen, mekkora erőhatástól robban be. Volt erről teszt. Hat darab teljesen egyforma szélvédő, két csoportra osztva. Három teljesen sértetlen referencia, illetve három, amit különböző pontokon megcsúzliztak kaviccsal. Aztán megdobálták őket súlyokkal 3 méter magasról. A három sértetlen mindegyike 20kg-nál robbant be. A kavicsosok közül kettő a 2kg-nál, egy pedig 5kg-nál. Elég morbid különbség.


A történet lényege, hogy oké, egy darabig a kavics nem okoz gondot. De onnantól már minden extra kockázat. És nem csak balesetre gondolok, mert persze, balesetben úgyis mindegy. De a legközelebbi kavics már lehet elég lesz ahhoz, hogy berobbantsa. Azért mikor mész például 130-cal a pályán, akkor már egy kisebb kavics is hatalmasat üt. Jóval nagyobbat, mint a 2kg-os súly 3 méter magasról. És hát nagy sebességnél kapni egy ilyet nem lehet túl mókás.

2023. dec. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Soha nem fog berobbanni a kétrétegű ragasztott üveg, esetleg továbbreped, ami a kilátásban zavarhat.

Típustól függően 3 javításnál már meggondolandó az új szélvédő, én öreg Mercibe 20 ezerért vettem új utangyártottat.

2023. dec. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az alacsony szintű fizikát lehet, hogy ismered, de a szélvédőkről fogalmad sincs. A hetes írta a tutit, ragasztott üveg, nem robban csak reped. A kavicsnyomok semmit nem gyengítenek rajta.
2023. dec. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#6 2,5 éve 24.000 volt a szélvédőcsere beszereléssel, mindennel együtt. Most gondolom 30.000 környéke.
2023. dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A 2. képen lévő repedt felverődés javítható amugy?
2023. dec. 19. 23:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!