Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire kompatibilisek a...

Mennyire kompatibilisek a felnik az autókkal?

Figyelt kérdés
Információ kellene, mivel nem értek hozzá, és nem találtam teljeskörű leírást az interneten az adott témában. Hallottam, hogy pár miliméteres eltéréssel az osztókör átmérőjében még biztonságosan felszerelhető egy felni vagy kerék az autóra, csak nem mindegy a csavar kialakítása. Pl. az osztókör átmérőm 112 miliméter. Ide még felrakható egy 110 miliméteres osztókörrel rendelkező felni? Mert a műszaki lapon van több alternatíva is: 6Jx5 és 61/2x5 meg még egyéb méretek. De olyan bután van jelölve, mindig mindent átkell alakítani, dekódolni, stb. Elmagyarázná valaki, vagy dobna egy linket ahol mélyebben belemennek a témába...

2023. nov. 27. 01:44
 1/4 anonim válasza:
A 110 az 110, és nem 112. Ez van.
2023. nov. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy sehol nem írtak ilyen, hogy pár milliméter eltéréssel fel lehet tenni! Lehet a csavarokat se tudod betekerni, szóval csak olyan felnit vehetsz aminek milliméterre ugyanaz az osztóköre. Szerintem inkább az ET szám amiről te hallottál, ott nem feltételnül van pont ugyanolyan mint a gyári és engednek pár milliméter eltérést, de ez a felni benyomási mélysége

[link]

[link]

2023. nov. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az osztókörrel nem tudsz játszani, létezik osztókör módosító, de az inkább a tunereknek kell, ha a kinézett felnire nagyon nagyon áll a cájg, de az autó gyári osztóköre más. Erre nagyon figyelj, mert ha megveszed a felnit használtan, nincs az az eladó, aki visszaveszi, csak mert te benézted az adatokat.


Például régi Audiknál figyelni kell, mert sok 4x108-as felni le lett gyártva 5x112-ben is, ha te benézed és a 4x108-asat veszed meg, hát lesz pislogás, hogy hova fog menni az ötödik csavar. :)


Ahogy írja a kettes, feltehetőleg az ET-re gondolsz, ott nagyobb a szabadság, de ott is elérsz arra a pontra, amikor nyomtávszélesítőre van szükség, mert nem fog felmenni a felni, vagy darálja a gumi a dolgokat mögötte.


Az is elő tud fordulni, hogy tehermentesítő gyűrűre van szükség. Ez akkor kell, ha a felni középfurata nagyobb, mint a kerékagy közepének átmérője. Ha nincs, akkor szépen beráz majd, nem biztonságos.


Ha nem szeretnél problémát (megveszed a felnit de nem jó), akkor érdemes a gyári előírásokat követni. Tehát az fér fel, az a kompatibilis, ami alakítgatások nélkül felmegy, hogy ez most valami noname szett, vagy valami drága szép látványos, vagy egy másik gyári, az tök mindegy.

2023. nov. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. Konkrétan valami Alafa Romeoról volt szó, -osztókör-. De valami kisebb kerékkel kapcsolatban...98,5 = 100 (?). Na mindegy. Abból, ami nekem kell, kissebb a választék és drágább is...
2023. nov. 28. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!